Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonia publikupreemiad said Janne Ševtšenko ja Priit Volmer

28.03.2013 11:46

Alates 2011. aastast annab Rahvusooper Estonia kuldsponsor SEB Pank igal aastal välja publikupreemiad ooperisolistidele: neist üks läheb rahvusooperi koosseisulisele naissolistile ja teine meessolistile. Preemia väärtuseks on 1300 eurot ja preemiad anti pidulikult üle 28. märtsil enne „Fausti“ etendust.

SEB juhatuse esimehe Riho Undi sõnul on väga meeldiv olla Estonia teatri kauaaegne partner ja osaleda nüüd ka rahvalemmikute valimisel: “Meeldiv on, et publikupreemia valimine on aasta-aastalt teatrikülastajate seas järjest rohkem populaarsust kogunud ning et tavaliselt tagasihoidlikud eestimaalased nii aktiivselt ja meelsasti oma lemmikuid tunnustustavad. Janne Ševtšenko ja Priit Volmer on suure tänu ära teeninud, soovin õnne selle aasta laureaatidele ning tänan kõiki, kes oma lemmikute poolt hääletasid.“

Janne Ševtšenko on lõpetanud 1998. aastal Eesti Muusikaakadeemia Anu Kaalu lauluklassis. Aastatel 1992–2004 laulis ta Rahvusooper Estonia ooperikooris ja aastast 2004 on samas solist. Oma ooperidebüüdi Estonias tegi Janne Ševtšenko 1999. aastal Zerlinana (Mozarti „Don Giovanni“). Tema rollide hulka kuuluvad Eliza Doolittle (Loewe’ „Minu veetlev leedi“), Silva (Kálmáni „Silva“), Frasquita (Bizet’ „Carmen“), Chloë (Tšaikovski „Padaemand“) jpt. Janne Ševtšenko on Harjumaa teatripreemia laureaat 2011.

Priit Volmer lõpetas 2000. aastal Henn Pai lauluklassi Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Aastatel 2000–2004 õppis ta Eesti Muusikaakadeemias professor Virgilijus Noreika, professor Matti Pelo ja professor Jaakko Ryhäneni juhendamisel. Aastast 2004 on ta samas professor Jaakko Ryhäneni juures magistriõppes. Priit Volmer laulis aastail 2000–2004 Rahvusooper Estonia ooperikooris, aastast 2004 on ta samas solist. Tema repertuaari kuuluvad Eichmann (Tüüri „Wallenberg“), Colline (Puccini „Boheem“), Sparafucile, Ceprano (Verdi „Rigoletto“), Cesare Angelotti, Sciarrone (Puccini „Tosca“), Zuniga (Bizet’ „Carmen“), Markii d’Obigny, Doktor Grenvil (Verdi „La traviata“), Don Quijote (Leigh’ „Mees La Manchast“), Kolonel Pickering (Loewe’ „Minu veetlev leedi“) jpt. Volmer võitis 2002. aastal I preemia Mart Saare laulude parima interpretatsiooni eest Eesti Muusikaakadeemia laulukonkursil. 2005. aastal pälvis ta Harjumaa teatripreemia ning aastal 2008 Marje ja Kuldar Singi nimelise preemia „Noor Laulja“ ja Rahvusooper Estonia kolleegipreemia.

2012. aasta SEB publikupreemia võitjad olid Aile Asszonyi ja Jassi Zahharov, nemad  saavad uuesti preemiale kandideerida kolme aasta pärast, aastal 2016.

Kõikide hääletanute vahel loosib rahvusooper 1. aprillil välja kümme 20-eurost kinkepiletit. Võitjatega võetakse ühendust ja nende nimed avaldatakse Estonia kodulehel.

Täpsem info:
Ülla Veerg
turundusjuht
e-post [email protected]

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
e-post [email protected]
www.seb.ee