Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonia ooperigala Helsingi Eesti Majas

27.09.2011 16:57

Laupäeval, 1. oktoobril – rahvusvahelisel muusikapäeval,  tuleb Helsingi Eesti Majas esitamisele Rahvusooper Estonia uus suurejooneline galaprogramm. Kontserdiga tähistatakse 20 aasta möödumist Eesti iseseisvuse taastamisest, aga samuti Helsingi Eesti Maja esimest aastapäeva.

Galakontsert toimub Eesti Majaga sama katuse all asuvas Kattilahallis (e.k. Katlasaal). Koos Estonia sümfooniaorkestri ja poistekooriga astub lavale ligi 120 esinejat. Solistideks on sopranid Katrin Targo ja Elina Volkmane, tenor Alexander Schulz ning bass Valmar Saar. Esitusele tulevad palad Bizet’, Puccini, Mozarti, Wagneri, Händeli, Verdi, Saint-Saensi, Gounod’, Leoncavallo ja Straussi loomingust. Dirigent on Jüri Alperten, õhtut juhib Mart Mikk.

Kontsert annab Soome publikule ülevaate Estonia tulevaste hooaegade repertuaarist. Tänavune ooperigala pakub põnevust nii publikule kui tegijatele – kohtutakse noorte andekate lauljatega, kes pole hetkel rahvusooperi koosseisulised solistid – nad on talendid, keda õpingud ja töö on kodust kaugemale viinud.

Ooperigala piletid on müügil www.lippu.fi. Galaõhtule on saadaval ka VIP-pileteid, mis sisaldavad mh õhtusöögi ja jätkuklubi jazz-kontserdiga Ravintola Lämpös. Pileteid on piiratud arv, lisainfo: http://www.viro-instituutti.fi/oopperagaala/

Ooperigala toomist Helsingisse toetavad Viking Line ABP, Eesti Suursaatkond Helsingis, Baltic Guide ja Ravintola Lämpö.

Eestis toimub galakontserdi esmaettekanne päev hiljem – pühapäeval, 2. oktoobril Estonia teatrisaalis. 

Lisateave:
www.viro-instituutti.fi
Eesti Maja - Viro-keskus
Suvilahti, Sörnäisten rantatie 22
00540 Helsinki
- - -
Helsingi Eesti Maja avas uksed möödunud aasta septembris. Majas tegutseb rida olulisi Eesti–Soome kultuuri-, haridus-, turismi- ja majandussuhteid korraldavaid organisatsioone: Eesti Instituut Soomes, EAS-i Soome esindus, Tartu Ülikooli esindus, Soome Eesti-ühingute Liit ning Tuglase Selts. Eesti Maja asub Suvilahtis, Sörnäisten rantatie 22. Kesklinnast kiviviske kaugusel asuv Suvilahti on Helsingi linnavalitsuse arendusprojekt, mille sihiks on loomemajanduse arendamine endises tööstuspiirkonnas.