Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

„Estonia” õnnitleb kauaaegset arhivaari Vilma Paalmat

10.04.2008 14:26

10. aprillil tähistab juubelisünnipäeva muusikaajaloolane ja mitmete raamatute autor, Rahvusooper Estonia kauaaegne arhivaar Vilma Paalma.

„Kui üks inimene jõuab nii auväärsesse ikka kui Vilma Paalma, siis on raske mõne reaga tema tegemisi kokku võtta”, ütleb teatri lavastaja ja nõunik, Estonia Seltsi esimees Arne Mikk. „Kui lehitseda tema teenistuskäigu erinevaid lehekülgi, siis on see nimestik üsnagi erilaadne. Oma üldharidusliku baasi on ta saanud Tõrvand-Tellmanni inglise kolledžis, õppinud TPI-s majandust ja lõpetanud Moskva Konservatooriumi muusikaajaloolasena. Töökohtadeks on lühikest aega olnud Tallinna Konservatoorium, veidi kauem Teaduste Akadeemia Ajaloo Instituut, põhjalikult on ta teinud muusikasaateid Eesti Raadios ja ümmarguselt 35 aastat on ta pühendanud oma teadmistepagasi Estonia Teatrile. Sisuliselt on  „Estonia” olnud tema mõtetes ka Eesti Raadio ja TA Ajaloo Instituudi päevil, nii et tegelikult tunneb ta meie rõõme ja muresid 50 aastat.”

Vilma Paalma on kirjutanud monograafia „Elsa Maasik“, osalenud koguteose „“Estonia“ lauluteatri rajajaid“ väljaandmisel, toimetanud Karl Leichteri uurimust „“Estonia“ muusikalise arengu keskusena“. 2000. aastal ilmus Vilma Paalma sulest „Eesti teatri biograafiline leksikon“ (kaasautorid Kalju Haan ja Heino Aassalu), teatri juubeliks 2006. aastal „Sada aastat Estonia muusikalavastusi kavalehtedel“ ja üsna hiljuti artiklite kogumik „Estonia esimene sajand“. Need mahukad faktirohked teosed on huvilistele ühed olulisemad abimehed „Estonia” tegemiste jälgimisel.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia/Estonian National Opera
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht/
Head of the PR and Marketing Department
[email protected]
tel. +372 683 1242
fax +372 683 1299
GSM +372 501 2508
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia