Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonia maja renoveeriti juubeliaastal ligi miljoni euro eest

29.11.2013 14:49

Novembri viimastel päevadel jõuavad lõpule Estonia maja suuremahulised renoveerimistööd – poole aasta jooksul toimus hoone 3000 m2 plekk-katuse vahetus, küttesüsteemide osaline renoveerimine, Sinise ja Valge saali ventilatsiooni ehitus, sisehoovi fassaadi soojustamine, publikutsooni põrandate renoveerimine ning valvesüsteemi väljaehitamine.

Estonia kontserdisaali poolel restaureeriti fuajee marmoreeritud sambad, saali lagi ja garderoobi põrandad ning ehitati välja kontserdisaali jahutussüsteem.

„Katuse vahetus, soojustustööd ja küttesüsteemide kaasajastamine tagavad maja püsimise kuivana, normaalse sisetemperatuuri ja ökonoomsuse,“ ütles teatrijuht Aivar Mäe. „Vähem oluline pole ventilatsioonisüsteemide rajamine ja mitmel erineval põhjusel rikutud hooneosade taastamine. Loodetavasti jääpurikatõrjega meil enam tegeleda ei tule. Estonia maja on valmis publikut ja estoonlasi teenima järgmised sada aastat.“

Renoveerimistöid vahendas Riigi Kinnisvara Aktsiaselts ja suuremad tööd teostas Ehitus5ECO OÜ. Kokku kulus renoveerimistöödeks ligi miljon eurot, millest 690 tuh eurot tuli toetusena Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi poolt koordineeritavatest CO2 kvoodi müügi tuludest ja 142 tuh eurot eraldas Kultuuriministeerium Estonia maja korrastamiseks juubeliaastal.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
ylla.veerg@opera.ee
tel. +372 6831 242

www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn
Estonia

Maja täis muusikat!
Aastavahetus Estonias "Estonia ball. Savoy ball" 31. detsembril 2013