Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonia maja keldris valmisid ruumid ERSO-le ja Estonia orkestrile

27.10.2015 15:28

Estonia maja ehitamisest alates kasutamata olnud keldriruumides on valminud kaasaegsed harjutus- ja olmeruumid Eesti Riiklikule Sümfooniaorkestrile. Ruume saab vajadusel ja võimalusel kasutada ka Rahvusooper Estonia orkester. Rahvusooperi eestvedamisel ja kultuuriministeeriumi toel on ehitatud 20 ruumi pindalaga ca' 400 m2.

„Ümberkorraldused ERSO töötingimuste parandamiseks algasid tegelikult juba varem, kui nad said endale Riikliku Akadeemilise Meeskoori endise proovisaali puhkeruumiks.  RAM teeb nüüd proove neli korda suuremas Estonia kammersaalis,“ ütles rahvusooperi peadirektor Aivar Mäe. „ERSO-l puudusid ka riietusruumid ja väiksemad harjutussaalid pillirühmadele, need kõik on tänasest olemas. Mul on hea meel, et Eesti riik kultuuriministeeriumi näol pidas ERSO töötingimuste küsimust tähtsaks ja õla alla pani.“

Ehituse maksumuseks kujunes 350 000 eurot ja ruumid valmisid 2015. aasta suve jooksul. Kaasaegsete harjutus- ja olmeruumide koridorides on kohati säilitatud 1,5-2m paksuste keldrimüüride 1913. aastast pärit vormi.

Ruumid anti ERSO-le pidulikult üle 27. oktoobril.

Rahvusooper Estonia
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia

Maja täis muusikat!