Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonia külalisetendustel Rootsis oli 11 000 vaatajat

24.08.2007 14:44

Dalhalla ooperifestivalil Rootsis peaesinejana üles astunud Rahvusooper Estoniat, kes andis festivalil neli etendust,  vaatas kokku ligikaudu 11 000 külastajat.

Kahest kavas olnud etendusest kogus Georges Bizet’ ooper "Carmen" umbes 7000 vaatajat (etendustega 10. ja 18. augustil). Giuseppe Verdi ooper "Rigoletto" kogus umbes 4000 vaatajat (etendustega 11. ja 17. augustil). Neeme Kuninga lavastatud "Rigoletto" oli esimene "Estonia" ooperilavastus, mille esietendus sai teoks välismaal.

Rahvusooper Estonia peadirektori Paul Himma sõnul võib külalisetendustega rahule jääda: "Igal sellisel ülesastumisel on vähemalt neli osapoolt - tegijad ise, kohapealsed kunstilised ja tehnilised korraldajad, asjatundlikud kriitikud ning laiem publik. Ei juhtu just sageli, et kõik need sihtgrupid kunstisündmusest ühtmoodi arvaks. Aga "Estonia" etendustega Dalhallas nii juhtus - etenduste kunstiline kollektiiv kogus palju innustavaid emotsioone ning Rootsi-poolsed korraldajad on etenduste kunstilise taseme ja piletituluga ülimalt rahul. Kriitikute hinnangud on positiivsed ning  kohalolnud publik väljendas oma vaimustust braavo-hüüete ja paljude aplausipuhangutega, hoolimata kaela sadanud vihmast," kommenteeris Paul Himma.

Häid sõnu "Estonia" etenduste kohta jagus mitmetel meediaväljaannetel - nii üleriigilisel päevalehel Svenska Dagbladet, Rootsi Raadiol kui kohalikel ajalehtedel. Samuti pälvisid "Carmen" ja "Rigoletto" tähelepanu ka ooperimaailma ingliskeelsete erialaväljaannete poolt. Tunnustuse osaliseks said nii dirigent Gintaras Rinkevicius ja lavastaja Neeme Kuningas kui külalissolistid ja "Estonia" koosseisulised solistid. Viimastest tõsteti esile näiteks "Carmenis" laulnud Juuli Lille väljendusrikast metsosopranit, Priit Volmeri jõulist karakteerset bassi ning bariton René Soomi head esitust.

Rahvusooper Estonia esines Dalhallas kolmandat korda. Ka eelmised kaks gastrolli Euroopa ühele suurimale ooperilavale kujunesid väga edukateks nii vaatajate kui kohapealsete korraldajate silmis. Augustis 2001 esitati Giuseppe Verdi ooper "Traviata", augustis 2005 Giacomo Puccini ooper "Tosca" ja esimese balletietendusena Dalhalla ajaloos Luciano Cannito/Marco Schiavoni ballett "Cassandra".

Eero Raun
Rahvusooper “Estonia” nõunik
+372 50 68 194,
eero.raun@opera.ee,
www.opera.ee