Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Estonia” ballil etendub maailma esimene muuvimuusikal

18.12.2007 18:53

Rahvusooperi traditsioonilisel aastalõpupeol 31. detsembril rõõmustavad ballikülalisi balletiprogramm, tants suure sümfooniaorkestri saatel ning muusikali ja filmikunsti ühendav lõbus muuvimuusikal "Minu veetlev Eedi".

Stsenarist ja lavastaja Neeme Kuningas ütleb, et seekordsel "Estonia" ballil sünnib täiesti uus ja kaasaja tõtakat pulssi kõige paremini kajastav teatrižanr - muuvimuusikal. "See esietendus on erakordne, sest mitte kunagi varem pole sellisel määral lõimunud korraga nii sisu kui vormi osas kaasaegse tehnika areng ja muusikateatri traditsioonid. Muuvimuusikal räägib meile loo Eedist - tavalisest agulipoisist, kes saatuse ja professor Higgiuse abiga saab kuulsaks Superstaariks. Mis aga edasi saab, seda näete juba laval…," räägib Neeme Kuningas.

"Minu veetleva Eedi" muusika autor on Frederic Loewe. Muuvimuusikali laulusõnad on kirjutanud Neeme Kuningas, dialoogid Martin Lindam. Lavastuse valmimisel aitavad Neeme Kuningat koreograaf Oksana Titova ja operaator Janek Karakatš. Lavakujunduse ja kostüümide autorid on Reili Evart ja Liina Keevallik.

Esinevad solistid Priit Volmer, Mart Laur, René Soom, Juuli Lill, Rostislav Gurjev, Diana Dikson-Soom, Vladislav Horuženko, Aare Kodasma, Tõnu Tamm ja Sven Tarlap, teksti loeb Garmen Tabor. Kaasa teevad ka balletitantsijad ja Rahvusooper Estonia sümfooniaorkester.

Balletikava "Kutse tantsule" toovad lavale koreograaf-lavastaja Tiit Härm ja dirigent Mihhail Gerts, tantsib kogu Rahvusooper Estonia balletitrupp, solistid on Marina Chirkova, Vladimir Arhangelski, Aleksandr Prigorovski jt.

Avavalsiga lööb uusaastaballi lahti Rahvusooperi sümfooniaorkestri ees dirigent Erki Pehk. Tantsuks ja meelelahutuseks esineb veel mitu muusikalist kollektiivi mitmes "Estonia" hoone saalis. Ballikülalisi ootavad ka rikkalikud buffet-lauad.

Täiendav informatsioon: www.opera.ee/8129

Eero Raun
Rahvusooper "Estonia" nõunik
taskutelefon: +372 50 68 194,
eero.raun@opera.ee,
www.opera.ee