Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Estonia” balletis “Sülfiid” tantsivad Rootsi staarid

12.10.2007 15:17

Balleti "Sülfiid" etendustel 12. ja 14. oktoobril tantsivad peaosades Rootsi Kuningliku Balleti esitantsijad Marie Lindqvist ja Olof Westring.

Rahvusooper Estonia balletitrupi juht Tiit Härm on nimekate külaliste üle väga rõõmus. "Balletietendustel on külalisesinejaid palju harvem kui ooperis. Seda toredam on, kui meil õnnestub kutsuda oma lavale tantsima selline paar, tõelised Euroopa tipud. Nii Lindqvist kui Westring on kogenud solistid, kes on teinud tihedat koostööd maailmakuulsate koreograafidega ja vaimustanud oma esinemistega publikut üle maailma. Usun, et selliste tähtede ülesastumine "Estonia" laval on esmaklassiline elamus nii publikule kui kolleegidele meie balletitrupist," räägib Tiit Härm.

Marie Lindqvist õppis Rootsi Kuningliku Ooperi balletikoolis ja Rootsi Kuninglikus Balletikoolis ning liitus seejärel Rootsi Kuningliku Ooperiteatri balletitrupiga. Tema solistikarjäär algas 1991. aastal samas teatris ning 1993. aastal sai temast Rootsi Kuningliku Balleti esitantsija. 2004. aastal pärjati ta Õukonnatantsija harukordse aunimetusega. Marie Lindqvist tantsib nii kaasaegset kui klassikalist repertuaari. Ta on tantsinud nimirolle nt George Balanchine’i, Ulysses Dove’i, Mats Eki, Pär Isbergi, Per Jonssoni, Jiri Kyliani, William Forsythe’i, Twyla Tharpi ja Birgit Åkessoni ballettides.

Olof Westring omandas balletihariduse Rootsi Kuninglikus Balletikoolis. Alates 1997. aastast on ta Rootsi Kuningliku Balleti solist, alates 2006. aastast esitantsija. Ta on üles astunud ka filmilinal, tema rollide hulka kuulub enamik meestantsijate tipprolle. Ta on esinenud soolonumbritega Frederick Ashtoni, George Balanchine’i, Beryl Grey, Natalia Makarova, John Neumeieri, Twyla Tharpi, Mats Eki, Christopher Hampsoni ballettidest.

Eero Raun
Rahvusooper "Estonia" nõunik
taskutelefon: 50 68 194
[email protected],
www.opera.ee