Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonia alustab ooperistaaride otsinguid

28.09.2012 11:13

Alates kolmapäevast, 3. oktoobrist käivitub programm „Estonia otsib ooperistaare“, mille raames Rahvusooper Estonia žürii alustab ringsõite maakondades, et leida hea hääle ja julge esinemislaadiga musikaalseid noori, kellele programmi OPERAtsioon VOX jooksul anda esmane sissejuhatus ooperilaulja elukutsesse. Projekti juhib lavastaja Neeme Kuningas, selle patrooniks on solist Jassi Zahharov.

Eelvoorud toimuvad oktoobrikuus kõikjal Eestis ja suur finaal leiab aset 29. oktoobril Rahvusooper Estonia laval. Finalistide hulgast valitakse 10-12 noort, kes saavad poole aasta jooksul kaheteistkümnel nädalavahetusel osaleda esmaklassilisel koolituskursusel Estonias.

Õpetajateks ja juhendajateks on rahvusooperi juhtivad lauljad, lavastajad, dirigendid ja kontsertmeistrid. Õppekavas on vokaalkunst, näitekunst, lavakunst, plastika ja tants, solfedžo, itaalia keel jpm. Kursus lõpeb avaliku etendusega maikuus.

„Konkursi ja koolituse eesmärgiks on leida ning tõsta jõuliselt avalikku fookusesse Eesti noored vokaalanded, korraldada valitud noortele regulaarne esmaklassiline koolitus Estonias ja otsida võimalusi parimatele stipendiumide eraldamiseks, et õpinguid jätkata nii Eesti kui ka välismaa mainekate pedagoogide juures,“ ütles programmi juht, lavastaja Neeme Kuningas. „Huvi korral pakume ooperialast täiendõpet ka muusikaõpetajatele.“

Esimene kohtumine noortega toimub 3. oktoobril Viljandis, edasine graafik ja registreerimistingimused on Rahvusooper Estonia kodulehel http://www.opera.ee/lavastus/estonia-otsib-ooperistaare/. Oodatud on noored vanuses 16-21 ja osalemise eelduseks on muusikaõpetaja soovitus.

Noorte lauljate täiendõppega on Rahvusooper Estonia tegelenud kahel viimasel aastal Estonia Ooperiakadeemia raames, akadeemia kevadel lõpetanud Kadri Kipper ja Kristel Pärtna on sellest sügisest koosseisulised solistid.


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia/Estonian National Opera
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht/
Head of the PR and Marketing Department
[email protected]
tel. +372 683 1242
fax +372 683 1299
GSM +372 501 2508
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia

Maja täis muusikat!