Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esmakordselt antakse üle Kalju Komissarovi nimeline stipendium

19.02.2018 19:26

8. märtsil tähistab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakond professor Kalju Komissarovi sünniaastapäeva. Sel päeval antakse esmakordselt üle Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid kahele Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonnas õppivale üliõpilasele.

Stipendium on algatatud Garmen Tabori, Tartu Ülikooli ja Eesti Teatriliidu ettepanekul ning Kultuurkapitali Näitekunsti sihtkapitali toel. Stipendium on mõeldud erialaseks enesetäienduseks välismaal.

Praeguse Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna kõrghariduslike õppekavade (tantsukunsti, teatrikunsti ja teatrikunsti visuaaltehnoloogia) ülesehitamise idee teatrimudelina kuulub Kalju Komissarovile. Õppeprotsessis tähendab see, et tulevased etenduskunstide tehnilised ja loomingulised töötajad õpivad koos ja täiendavad loomeprotsessis üksteist.

Kalju Komissarov on ülikoolis pidanud oluliseks, et "… üliõpilane oleks selle nelja aasta jooksul mingitpidi oma piire tunnetanud. Sest siis, kui ta on neid tunnetanud, saab ta tegelda ka nende avardamisega."

Stipendiumiga soovitakse väärtustada Kalju Komissarovi pikaajalist ja viljakat tööd teatrihariduse vallas. Stipendium määratakse üliõpilasele, kes on õpingutes tervikuna olnud tulemuslikult loominguline ning oma erialal perspektiivikas.

Stipendium antakse üle 8. märtsil Ugala teatris. Samal hommikul kell 11 toimub Ugala teatri etendus "Vai-vai vaene Vargamäe", milles teevad kaasa Komissarovi endised üliõpilased. Pidulik stipendiumite üleandmine toimub kell 13.00 Ugala teatri fuajees.  Kammersaalis on eksponeeritud Kalju Komissarovi maalid ja joonistused, ühtlasi on avatud kultuuriakadeemia visuaaltehnoloogia eriala üliõpilaste tööde näitus.

Kell 14 näidatakse filmi "Koma" (Ugri Film 2018) Ugala teatri väikses saalis. Filmi autoriteks (režissöörideks ja stsenaristideks) on Maria Avdjushko ja Peeter Simm. Film on valminud EFI, Kultuurkapitali ja ERR-i toetusel portreedokumentaalide programmis.

Pärast filmi külastatakse ühiselt Viljandi Metsakalmistut.

Alates kella 17st on kõik külalised, vilistlased, üliõpilased, praegused ja endised õppejõud ja töötajad oodatud baari Jasm, Koidu Seltsimajas (Jakobsoni 18). 

Toimetaja: Valner Valme
Allikas: kultuur.err.ee