Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esitletakse Teo Maiste monograafiat

01.04.2009 12:26

Teo Maiste monograafia esitlus toimub 8. aprillil kell 14–15.30 Rahvusooper Estonia Talveaias. Raamatu autor on Ene Pilliroog, kunstnik Mari Kaljuste, väljaandja Eesti Teatriliit. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvuskultuuri Fond. Esitlust juhib Arne Mikk.

Bass Teo Maiste (1932) on olnud üle 40 aasta Estonia teatri solist. Saatus viis temagi Siberisse, kus ta aastatel 1957–1958 õppis Novosibirski konservatooriumis. 1962. aastal lõpetas ta Tallinna konservatooriumi Jenny Siimoni lauluklassi. Aastatel 1960–1965 oli Maiste Vanemuise solist. Aastail 1965–2006 oli ta Estonia teatri solist. Ooperirollide kõrval on Teo Maiste tegutsenud vokaalsümfooniliste suurvormide solistina ja laulupedagoogina. Teo Maiste on Georg Otsa preemia laureaat (1977), ta on pälvinud muusikateatri aastaauhinna (1987) ning alates 2003. aastast on ta Georg Otsa auhinna žürii esimees.

Teo Maiste repertuaaris on üle saja rolli, sealhulgas: Mölder (Dargomõzski "Näkineid"), Boriss (Mussorgski "Boriss Godunov"), Ramfis, Attila, Philipp II ja Suurinkvisiitor (Verdi "Aida", "Attila", "Don Carlo"), Igor ja Galitski (Borodini "Vürst Igor"), Parun Ochs (R. Straussi "Roosikavaler"), Porgy (Gershwini "Porgy ja Bess"), Leporello (Mozarti "Don Giovanni"), Cyrano (Tambergi "Cyrano de Bergerac"), Peaminister ja Kagler (Straussi "Viini veri"), Lempelius, Friesner (Tubina "Reigi õpetaja", "Barbara von Tisenhusen"), Baali suurpreester (Verdi "Nabucco") jpm.