Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esitletakse Susanne Ringelli näidendit “Näkina ujumas”

26.11.2009 11:23

Teisipäeval, 1. detsembril kell 17 loevad näitlejad Eva Klemets ja Juhan Ulfsak Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73) Susanne Ringelli näidendit "Näkina ujumas".

Tuntud soome-rootsi kirjanik ja näitekirjanik Susanne Ringelli vaimukas ja absurdihõnguline "Näkina ujumas" esietendus Helsingis Klockrike teatris selle aasta jaanuaris. Klockrike teater sai nime Nobeli preemia laureaat Harry Martinsoni romaani "Teekond Klockrikesse" järgi. Teater peab oma missiooniks Põhjamaade uuema kirjanduse tutvustamist ning teeb seda julgelt erinevaid žanre segades. Mullu käis Klockrike Põhjamaade kirjandusauhinna võitnud Tua Forsströmi tekstidel põhineva lavastusega "Lumest kleit" Eestis, tänavu gastroleeris sama lavastus Moskvas.

Eesti keelde tõlkis näidendi "Näkina ujumas" Ülev Aaloe. Esitlusel osalevad nii näidendi autor Susanne Ringell kui ka Klockrike teatri kunstiline juht Dan Henriksson, kes on lubanud videoekraanil demonstreerida tantsustseene lavastusest.

Esitlus toimub koostöös Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindusega Eestis, Klockrike teatriga ja ja Eesti Lastekirjanduse Keskusega.