Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esitletakse kontrabassist Meeme Saareväli CD-plaati

04.02.2007 15:57

Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri kauaaegne kontrabassimängija Meeme Saareväli tähistab pühapäeval, 4. veebruaril kell 14.00 kontserdiga Estonia Talveaias oma 40. tööaastat Estonia teatri orkestris ning esitleb sooloplaati.

Kontserdil kõlavad kontrabassil mängituna kaunid romantilised meloodiad Valgre, Gershwini, Bottesini ja teiste heliloojate loomingust, samuti näited maailmakuulsa dirigendi, helilooja ja kontrabassivirtuoosi Sergei Koussevitzky ulatuslikumatest soolopaladest, mis kuuluvad kontrabassimuusika kullafondi. Meeme Saarevälja kõrval esinevad pianist Tiiu Maasing, kontrabassimängijad Kersti Tuulik ja Toivo Unt ning kitarrist Madis Arvisto ja viiuldaja Henno Soode. Kontserti juhib Vello Mikk.

Värskel Eesti Raadios salvestatud CD-plaadil, mida kontserdil esitletakse, esitab Meeme Saareväli pianist Tiiu Maasingu saatel Koussevitzky kontrabassikontserdi fis-moll, samuti palasid Gershwinilt, Montilt jt heliloojatelt.

Meeme Saareväli on sündinud 1941. aastal Virumaal Tudulinna vallas, noormehena mängis paljusid instrumente ja juhtis mitmeid isetegevusorkestreid. Kontrabassi õppis Tallinna Muusikakoolis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Vladimir Luhti klassis. Alates 1966. aastast töötab Estonia teatri orkestris, kus alates 1969. aastast on ka kontrabassirühma kontsertmeister. Ta on töötanud ka ERSO-s ja Tallinna Kammerorkestris ning musitseerinud nii paljude kammeransamblite koosseisus kui ka sooloesinemistel. Tiheda interpreeditöö kõrval on ta neli aastakümmet tegutsenud ka aktiivse õppejõuna Tallinnas ja Tartus, tema käe all on õppinud juba mitu põlvkonda eesti nimekamaid kontrabassimängijaid Toivo Undist kuni Mihkel Mälgandini. Solistina on Meeme Saareväli tutvustanud kontrabassi kui sügavalt värvika instrumendi soolovõimalusi.


Eero Raun
Rahvusooper Estonia
nõunik
6831 301
[email protected]
www.opera.ee