Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esitletakse Enn Vetemaa ja Erki Aule näidendiraamatut

16.12.2009 12:43

Täna, 16. detsembril kell 17 esitletakse Apollo Raamatumajas Enn Vetemaa ja Erki Aule "Väikest näidendiraamatut 6". Kogumik sisaldab nelja Enn Vetemaa ja Erki Aule koostöös valminud näidendit: "Gustav Naani hiilgus ja viletsus", "Sofia", "Ühekäeline bandiit" ja "Võõras".

Näidendid "Ühekäeline bandiit" ning "Gustav Naani hiilgus ja viletsus" on leidnud äramärkimist Eesti Teatri Agentuuri 2009. ja 2007. aasta näidendivõistlustel ning "Sofia" saanud 2007. aastal ergutuspreemia.

"Gustav Naani hiilgus ja viletsus" on dokumentaalsetele allikatele toetuv allegooriline pilguheit lähiminevikku, mille põhjal valmis Merle Karusool Eesti Draamateatris lavastus "Sigma Tau-C705".
A. H. Tammsaare nimelise teatri lavale jõudnud tragikomöödias "Sofia" kohtuvad pansionaadiromantika budistliku müstitsismiga ja arstieetika probleemid üldinimlike moraaliküsimustega.
Albert Camus’ romaanile toetuvas näidendis "Võõras" keskendutakse valikuvabaduse, vastutuse ja inimväärikuse teemadele.
Kõige uuemas näidendis "Ühekäeline bandiit" kõrvutavad autorid kõverpeeglis tänapäeva Eesti mammonakultuse ja kauboimentaliteedi tumedamat ja naeruväärsemat poolt.

Väljaandja Kirjastuskeskus