Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esimest korda Eestis: ajalehe-teatri meetodi koolitus

02.05.2012 14:40

MTÜ Foorumteater ja VAT Teatri Foorumgrupp korraldavad 3.– 6. maini Tallinnas kaheosalise Foorumteatri sündmuse, et luua võimalus Eesti foorumteatri praktikutele kogemuste vahetamiseks ning uute rõhutute teatri metoodikate omandamiseks. Esmakordselt Eestis on selle sündmuse raames võimalik osa saada ajalehe teatri meetodi koolitusest.

* 3. mail toimub Foorumteatri Sõprade Päev, kus praktikud saavad omavahel kogemusi jagada ning kõigil on võimalus osaleda rõhutute teatri tehnikate Foorumteater ja „Soovide vikerkaar“ töötubades, samuti arutleda foorumteatri võimalike  arengusuundade üle Eestis. Päeva korraldamisega tahavad tegijad väärtustada foorumteatri meetodi toetajaid, olemasolu ja selle 13-aastast ajalugu Eestis.

* 4.–6. maini toimub Tallinnas Toomklubis Eesti esimene ajalehe-teatri koolitus. Rahvusvahelise koolituse "Newspaper Theatre in Praxis" teemaks on teater ja selle seotus 21. sajandi meediaga. Ajalehe-teater on tehnikate süsteem, mille eesmärgiks on uudised muuta lavastuseks. Koolitust viib läbi Israelist pärit rõhutute teatri koolitaja Uri Noy Meir, kes on varem viinud läbi töötubasid Nepaalis, Israelis, Indias, Palestiinas, Ameerikas jm.

Ajalehe-teater kuulub Augusto Boali rõhutute teatri süsteemi. Rõhutute teater on saanud alguse Brasiiliast, selle algatas 1960. aastatel näitleja Augusto Boal, kes tahtis asendada traditsioonilise teatrimonoloogi dialoogiga lava ja saali vahel. Tema kontseptsiooni kohaselt on dialoog kogu inimsuhtluse liikumapanev jõud, seda igatsevad kõik ja kõik on selleks ka suutelised.
Augusto Boal on öelnud ajalehe-teatri kohta: ”Ajalehed on samuti väljamõeldis. Mõnikord ütlevad nad tõtt, mõnikord ütlevad nad tõe ainult osaliselt ning lugeja ei saa aru, mis tegelikult toimub.“

Mõlemale Foorumteatri sündmusele on osalama oodatud nii kõik foorumteatri meetoditega hästi kursis olevad inimesed kui ka need, kellel eelnev rõhutute teatri meetodite rakendamise kogemus puudub ja kes soovivad uut meetodit õppida ja uusi võimalusi kogeda.

Lisainfo, registreerimine, ajakava:
Nikolai Kunitsõn
+372 55 31 340
[email protected] 
www.vatteater.ee 
www.foorumteater.com 

Foorumteatri Sõprade Päev: http://www.facebook.com/events/401680219861177/

Ajalehe teatri meetodi koolitus:
http://www.facebook.com/events/183594318417053/