Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esimeses „Lavaproovis” tuleb esitamisele Leen Toome „Kiiver”

20.10.2014 15:30

VAT Teater alustab homme, 21. oktoobril kell 18 Rahvusraamatukogu teatrisaalis uue projektisarjaga „Lavaproov“, mille raames on publikul võimalus olla külaliseks lahtises proovis. Lugemisele tuleb Leen Toome näidend „Kiiver”.

Projekti „Lavaproov” eesmärk on pakkuda lootustandvatele näitekirjanikele võimalust teha koostööd aktiivsete teatritegijatega. See tähendab, et alustava autori näidendiga töötavad professionaalne lavastaja ning professionaalsed näitlejad. Vaatajate ette tuuakse üks proov. „Kiivri” puhul on lavastaja VAT Teatri kunstiline juht Aare Toikka ja laval on VAT Teatri näitlejad Tanel Saar ning Margo Teder.

Formaadi eripära seisneb selleski, et noor autor ei pea välja tulema terviktekstiga, vaid lugu arendatakse proovides autori, näitlejate ja lavastaja koostöös. Lisaks sellele, et „Lavaproov“ on noorele autorile äärmiselt vajalik isiklikuks arenguks, pakub see talle ka olulise võimaluse osa saada professionaalse lavastusprotsessi nüanssidest.

Esimese „Lavaproovil” ettekandele tulev lühinäidend „Kiiver“ on erilaadselt elava dialoogiga kirja pandud lugu ühest (või mõlemast) Mehest, kellel on palju küsimusi, aga õnneks ka sama palju vastuseid. Millele nad veel lahendust pole leidnud, on see, kelle peas on parajasti kiiver.

Näidendi autor Leen Toome (s 1985) on õppinud filoloogiat, teenib raha trükimasina ostmiseks kvaliteedispetsialistina, katsetab seejuures kõikvõimalikke kirjandusžanre ja muusikastiile ning peab kassi.

Projekt „Lavaproov“ sünnib koostöös loovkirjutamiskooliga Drakadeemia ja seda toetab Eesti Kultuurkapital.

Publikule on „Lavaproovile” sissepääs tasuta.

Lisainfo:
Tiiu Talvist
VAT Teater
Korraldus- ja kommunikatsioonijuht
53492856
www.vatteater.ee