Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esimesel lugemisel Katrin Maimiku “Metspart”

11.10.2011 17:30

Eesti Draamateatri uusi eesti teatritekste tutvustavas sarjas Esimene lugemine
neljapäeval, 13. oktoobril kell 19 Maalisaalis

Katrin Maimik
METSPART

Loevad: Mait Malmsten, Martin Veinmann, Harriet Toompere, Maria Klenskaja, Mari Lill, Jüri Tiidus (külalisena), Ivo Uukkivi, Kersti Heinloo, Viire Valdma, Ester Pajusoo, Tiit Sukk
Lavastajana juhendab Ivo Uukkivi

Näidendi peategelane Arno on 36-aastane muusikakriitik, kelle maailm mahub ühel hetkel väikeses külas asuvasse vanasse ja päevinäinud majalobudikku - tema varalahkunud ema pärandus, kus mees äsjapurunenud suhtest omal moel üle soovib saada. Enesesse tõmbunud Arno on tõrjuv nii oma ootamatult välja ilmunud 67-aastase muusikust isa Raivo, kohaliku põlise külarahva kui ka loodusesse teraapiat tegema tulnud karakteritiheda gestaltgrupi suhtes. Muusikakriitika aastapreemia ning telefonikõnelused oma endise elukaaslasega ei näi seda esialgu muutvat.
“Metspart” on lugu üksindusest, pettumusest, kuid veel enam unistustest, andeksandmisest, lootusest ja lähedusest.

Katrin Maimiku sõnul ei viita näidendi pealkiri Metspart otseselt seotusele klassiku Henrik Ibseni samanimelisele meistriteosega, kuigi vihjeid võib leida alati ja igalt poolt. Nimi on pigem seda lugu ennast humoorikas võtmes kokkuvõttev ja kirjeldav. Unustamata seejuures siiski Ibsenit ning Arno kummalist eripära: tal on lestad varvaste vahel, nagu pardil.