Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esimese lugemise sarja “Sahtlist välja!” kolmas kohtumine

13.05.2009 11:56

Pühapäeval, 17. mail kell 16 toimub Genialistide klubis sarja "Sahtlist välja!" kolmas esimene lugemine, mis seekord on Draamakirjanike Akadeemia ehk Drakadeemia eri. See on ideaalne võimalus tutvuda kaheksa inimesega, kes sügisel Siret Paju juhtimisel asusid avastama teatritekstide maailma – eesti teatri värske veri otse peo peal!

"Sahtlist välja!" on Noorte Teatritehase kõrvalharu, mille eesmärk on leida ja tutvustada praeguse noore Eesti mõtteid ning propageerida näidendite kirjutamist noorte hulgas. Drakadeemia on Siret Paju loodud keskkond, kus saavad kokku need, kel tahe kirjutada ja mõttekaaslasi leida, avastada, mis on loovkirjutamine, ja läbida sammhaaval näidendi kirjutamise protsess. Esimese lennu moodustavad Kerli Adov, Jaan Aps, Liis Lukk, Hiri Müüripeal, Siim Nurklik, Kaur Riismaa, Mari Tammar ja Sash Uusjärv.

Maikuu kolmandal pühapäeval loetakse ette lühipalasid, mille on lugemiseks valmis seadnud Viljandis lavastajaks õppiv Helen Rekkor. Loevad Viljandi kultuuriakadeemia näitlejatudengid, arvamust avaldavad kirjanik Urmas Vadi ja harrastusteatraal Keiu Virro.

Tõotab tulla rosinaterikas üritus nii teatrisõbrale kui ka -praktikule. Lisaks lugemisele toimub sel päeval muudki – kell 20 Genialistide klubi saalis ka Noorte Teatritehase uusima lavastuse "Erak ja Kuuevarbaline" etendus (Pelevin–Peep; mängivad Martin Liira, Martin Tikk, Kaija Maarit Kalvet; kestab tund, pilet 25 kr).

Hooaja viimane "Sahtlist välja!" toimub 7. juunil kollaažlugemisena, kus loetakse ette mitmete noorte autorite lühipalad.

Sahtlist tullakse välja kell 16 Tartus Genialistide klubi saalis ja sisse pääseb priilt.
Värske info Noorte Teatritehase kodulehel www.teatritehas.ee

Marite Butkaite
Noorte Teatritehas
"Sahtlist välja!" sarja projektijuht
[email protected]