Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esimese Anri Rulkovi nimelise preemia saab Triin Ruumet

12.11.2012 11:40

Täna algava Pimedate Ööde Filmifestivali esimene auhind - Anri Rulkovi nimeline preemia ühele Eesti filmitudengile läheb BFMi magistrandile Triin Ruumetile „inimhinge varjatud poole järjekindla ja loova väljendamise eest filmides „Ülevaade psühhoanalüütilisest teraapiast nr 11. näitel“, „Põhja“ ja „Teiselpool vikerkaart““.

Tegu on eraalgatusliku auhinnaga, mida annavad välja filmiekspert Raimo Jõerand, telerežissöör Indrek Simm, filmiprodutsent Peeter Urbla ja teadlane Aleksander Rulkov, et hoida elus andeka filmirežissööri Anri Rulkovi mälestust. Preemia suurus on 1000 eurot ja see antakse kord aastas ühele Eesti tudengile, kelle koolitööna valminud filmi(de)s on tunda autori sisemaailma väljendamise otsinguid kõige ehedamal moel.  Auhind antakse üle tänaõhtusel lühi- ja tudengifilmifestivali „Sleepwalkers“ avaüritusel.

Anri Rulkov (1972-2008) lõpetas Tallinna Ülikooli Filmi- ja Video õppetooli Rein Marani dokumentalistide kursuse 2001. aastal.  Ta  jõudis oma eluajal teha kolm lühifilmi, olla paljude filmide monteerija ja mitme telesarja režissöör. Ta suri 36-aastasena, olles just alustanud tööd pika mängufilmiga. Läinud suvel välja antud albumis „Filmirežissöör Anri Rulkov“ leidis kirjanik Jan Kaus, et „Rulkovi looming moodustab metoodiliselt sidusa terviku, kus filmid esindavad vaid mingi haaramatu niidistiku nähtavaid „kohti““. Nende „kohtade“ ja värske laureaadi loominguga on võimalik tutvuda 13. novembril kell 18.00 Kinomajas Eesti filmi teispäeva raames korraldatud seansil „Teispoolsuse piiril“. Näidatakse filme: „Teiselpool vikerkaart“ (rež. Triin Ruumet), „Väliseesti“ (rež. Raimo Jõerand), „Juliet“, „Helmut“ ja „Hirm“ (rež. Anri Rulkov).

Lisainfo:
Raimo Jõerand
[email protected]