Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esimene Tallinn Comedy Festival

28.04.2014 15:01

“Stand-up kultuur on Eestis jõuliselt kanda kinnitanud ning arenemas, regulaarselt toimub nii väikeseid nö. avatud mikrofoni üritusi kui suurte staaride show’sid.”, kommenteerib Karl Kermes Tallinn Comedy Festivali korraldustiimist. “Puudu on aga ühine ettevõtmine, mis selle tiheda tegevuse kontsentreerituna inimesteni tooks. Koht, kus tõsised comedy-fännid saaksid näha oma praegusi lemmikuid ja avastada uusi, ning laiem avalikkus teeks esmatutvust selle üsna uue žanriga. Ja olgem ausad, oluline tõuge festivali korraldamiseks tuli sellest, et mulle kohutavalt meeldib hea nali.”

Jan Uuspõld, Peeter Oja
Festivali peaesinejatena toob festivali välisprogrammi eest hoolitsenud Andrus Purde välja iiri koomiku Andrew Maxwelli, Ühendkuningriikide alternatiivkomöödia ühe teerajajatest Simon Munnery, USA karakterkoomiku Will Frankeni ning Eesti oma Peeter Oja ja Jan Uuspõllu. “Programmi koostasime selliselt, et midagi leiab endale nii tõeline comedy-gurmaan kui ka selle žanriga vaid teleri ja Youtube’i kaudu tuttav asjaarmastaja.”

Tallinn Comedy Festival toimub Von Krahli teatris ja baaris, kohvikus Sinilind ja Kompressor ning Nokia Kontserdimajas. Esmakordselt toimub komöödia-show ka klubis Hollywood.  Programm ning ka esinemispaikade nimekiri on veebiaadressil www.comedyfestival.ee

Lisaks rohkele naljale tehakse festivali käigus ka paar tõsist asja. Festivalil kuulutatakse välja stand-up kultuuri edendamiseks loodud Naljastipendiumi esimesed laureaadid. 

Festivali korraldavad Eestis juba aastaid tegutsenud komöödiarühmitused Monoteater ja Komeediklubi koostöös Kinoteatri ja teiste valdkonna edendajatega.

Festivali toetavad Tullamore D.E.W., Merchant’s House hotell, Kreutzwald Hotel Tallinn ja disainibüroo Velvet. “Heameel on näha, et Eestis on ettevõtjaid, kes saavad aru, et nali on tõsine asi” kommenteeris Purde.

Festivali piletid hinnaga 10-19€ on müügil Piletilevis ja Ticketpros.