Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esimene Tähelepanuteatri preemia

20.03.2007 14:47

Tänane rahvusvaheline laste- ja noorteteatripäev toob preemia Rakvere Teatri noortelavastusele "Kuidas elad, Ann?". Auhinna suuruseks on 10 000 krooni ning selle paneb välja ASSITEJ Eesti Keskus.

 

ASSITEJ Eesti Keskus on ülemaailmse laste- ja noorteteatreid ühendava organisatsiooni esindaja Eestis. Sellest aastast annab keskus igal aastal laste- ja noorte teatripäeval, 20. märtsil, välja Tähelepanuteatri preemia, mis tõstab esile üht eelmise aasta silmapaistvaimat laste- või noortelavastust, truppi või tegijat. Auhinna eesmärk on väärtustada teatritegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliselt julget ja ausat suhet noorde vaatajasse.

 

2006. aasta Tähelepanuteatri preemia saab Rakvere Teatri lavastuse "Kuidas elad, Ann?" trupp eesotsas lavastaja Sven Heibergiga. ASSITEJ Eesti Keskuse juhatuse esimehe Katrin Nielseni sõnul tõusis lavastus orbiiti tänu olulisele sõnumile, mida lavastus vahendab, tänu tugevale lavastajadebüüdile ja noore tudengitrupi siirale ning ausale mängule. "Tähelepanu pälvis lavastuse sõna otseses mõttes aktiivne dialoog vaatajaga - kahe ja poole tunnist etendust jälgis saalitäis teismelisi täie keskendumisega."

 

Preemia antakse üle 20. märtsil kell 19 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia black-box saalis. Pidulik sündmus on seotud samas tähistatava rahvusvahelise laste- ja noorteteatri päevaga.


Infot lasteteatripäeva kohta saab ASSITEJ Eesti Keskuse kodulehelt www.assitej.ee ja tel 56 601 694, Katrin Nielsen.

 

 

Kirsten Simmo

ASSITEJ Eesti Keskuse koordinaator

 55 639 219