Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esimene nädal Augusti TantsuFestivalil

15.08.2011 11:46

Algab esmaspäeval (15.08) kell 20 Kanuti Gildi SAALis.
Selle-aastase festivali avamise au on kindlalt välja teeninud Stockholmi koreograaf-filmitegija GUNILLA HEILBORN oma tuliuue lavastusega “This Is Not A Love Story”. See humoristlik lugu on delikaatne otsing konteksti ja sidemete järgi, mis algab ikka ja jälle, nagu tantsulises road movie’s.

Teisipäeval (16.08) on kodumaise esietenduse kord. Ka eelmisel festivalil Vabaduse väljakul ning Lasnamäel publikut köitnud MIHKEL ERNITS ja LAURA KVELSTEIN esitlevad oma uusimat tööd “It was good while it lasted” (feat. Luminoso), mis on inspireeritud Raul Rajangu klaasboksist. Klaasboksi sees on Raido Mägi. Eksklusiivne esietendus (TASUTA!) toimub teisipäeval, kell 20.00 Rahvusraamatukogu amfiteatris, mis asub nimetatud asutuse taga. Sama lavastust, aga teises kontekstis, on võimalik näha ka neljapäeval, reedel ja laupäeval Viru Keskuse esimese korruse aatriumis.

Kolmapäeval (17.08) läheb juba deep’imaks, sest Kanuti Gildi SAALi lavale astuvad TAAVET JANSEN ja PEETER RÄSTAS. Mõlemad tuntud tegelased Eesti lavadelt. Kokku tõi neid Võru Linnateater ning vastupandamatu tahe öelda midagi “Samuel Beckettile”. Esitatud on seda lavastust vaid üksikud korrad ning väljaspool Tallinna. Nüüd siis SIIN. Rahvas räägib kauaoodatud Taavet Janseni tantsusoolost, kusagil  lavastuse keskel …

Neljapäeval (18.08) on selge, et festival on käimas täie hooga: kokku toimub 3 etendust. Juba mainitud Ernitsa-Kvelsteini “klaasboks” algab kell 18 Viru Keskuses ning seejärel kell 20 on Kanutis võimalik näha üht viimaste aastate hispaania etenduskunstide pärli: CUQUI JEREZ-i vaimukat ning teravat lavastust “The Croquis Reloaded”. Sama asi uuesti ka reedel (19.08). 
Täpselt 22.00 saab teoks omapärane audio-lavastus, mille taga on näha loomingulise ühenduse nu.unioon ning Klassikaraadio “kõrvu”. ONE TRIP/ ONE NOISE ühendab lavastajaid, näitlejaid ning muusikuid ja teos kantakse elavas esituses ette otse-eetris! Võimalusi sellest osa saada on mitmeid: minna Klassikaraadio stuudiosse, Rakvere teatri puhvetisse, Kanuti Gildi SAALi või istuda kodus raadiovastuvõtja ees. Koos on igal juhul lõbusam. Kuuldavasti kantakse üle ka after-party!

Reede (19.08) on heade asjade korduste päev: 18.00 “klaasboks” Virus ning 20.00 viimane võimalus nautida CUQUI JEREZ-i lavastust “The Croquis Reloaded”. Üks festivali jaoks tähtis sündmus saab aga teoks hoopis Helsingis, kus esietendub Mart Kangro uuslavastus “Talk To Me” (http://www.helsinginjuhlaviikot.fi/en/teatteri-tanssi-sirkus/event/6/171---mart-kangro-talk-to-me). Kokku mängitakse seda seal 7 korda, aga kui väga kiire pole, saab oodata Augusti TantsuFestivali viimase päevani, mil sama lavastus on Kanuti Gildi SAALis.

Lisaks Mihkel Ernitsa ja Laura Kvelsteini (ja Raido Mäe) etendusele Viru Keskuses ei toimu laupäeval (20.08) festivalil midagi. No jah…

Pühapäeval (21.08) on meil kõigil hea võimalus kaasa elada noore, Brüsselis elava ameerika koreogaaf-talendi DANIEL LINEHANi kahele lühilavastusele. Mäng tantsu ja video vahel vs. pöörlemine. Pühapäeva õhtuks igati sobilik.

Järgmine nädal algab ZUGA-ga aga sellest hiljem.

Näeme festivalil!
www.tantsufestival.ee