Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esimene lugemine: Valmar Kass “Soovi mul head teed!”

25.10.2007 15:23

25. oktoobril kl 19 kõlab Esimesel lugemisel Eesti Näitemänguagentuuri 2007. a. näidendivõistlusel I preemia saanud näidend, Valmar Kassi "Soovi mul head teed!".
Esimesi preemiaid anti seekord välja kaks, ka teist võidutööd kuuleb peatselt Esimesel lugemisel: see on Martin Alguse "Janu".

"Soovi mul head teed!" on tänapäevane lugu mehest ja naisest ning surmast. Hetkest, mil on jäänud ainult võimalus tagasi vaadata, tähtsaid valiku- ja pöördehetki märgata. Kui kõik lõpeb, paistab iga pisiasi teises valguses ja omandab teise väärtuse. Alati pisut tooreks jäänud marjakook - kas seda söödi ainult viisakusest, kuigi tegelikult see üldse ei maitsenud? "Mida kaugemaks jääb materiaalne maailm, seda selgemalt sa näed ennast ja kõike mis sind ümbritseb," ütleb suhkruhaigusesse surev Raivo. Ent 14 aastat kooselu ei lõpe päevapealt, naise tagasivaatavad pilgud, mõtted, mälestused, isegi vaidlused ja kemplemised oma mehega ei ole pärast tolle surma vähem olulised ega võib-olla ka mitte vähem tõelised kui nad olid mehe eluajal.

Lavastajana juhendab Lauri Lagle.

Piletid on välja müüdud!