Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esimene Eesti Tsirkuse Festival algab 1. aprillil

26.03.2015 15:36

Tsirkusefestival 2015
Eesti tsirkusekogukond kutsub osa saama esimeset Eesti Tsirkuse Festivalist. 1.-30. aprillini leiavad aset erinevad tsirkusesündmused Tallinnas, Tartus ja Keilas olles osa Ülemaailmsest Tsirkusepäevast 2015. Eesti Tsirkuse Festivali avamisele Kumu auditooriumis 1.04 kell 18.00 on oodatud kõik huvilised.

Koostöös Kumu Dokumentaaliga esilinastub Horacio Alcala dokumentaalfilm “Grazing the Sky” (Hispaania, Portugal, Mehhiko 2013). Film jälgib paralleelselt mitme kaasaegse tsirkuse artisti igapäevaelu ning viib vaataja kaasa maailma ühe riskantsema elukutse lavatagusesse maailma. Samuti saab vaataja parema ettekujutuse, mis on kaasagne tsirkus ning milline on selle žanri esteetika. Vaata filmi treilerit.
Sissejuhatuse filmile teeb Terje Bernadt (Tsirkusestuudio Folie). Lisaks filmile tutvustatakse Baltimaade tsirkuseajakirja “Next Door Circus”, mis tutvustab rahvuvahelisele auditooriumile kaasaegse tsirkuse tegijaid Baltimaadest. 

Programmis on kaasaegse tsirkuse etendusi noortele ja lastele (Folie, OMAtsirkus), tänavaetendusi (Schokokaboom), peredele mõeldud sündmusi (Piip ja Tuut, Tsirkusering), humoorikaid show - etendusi (Mustkunstnikud, Dan le Man), professionaalseid kunstiprojekte (Minifestival Lack of Art) jne.
15 erinevat sündmust toimuvad Kumu auditooriumis, Kanuti Gildi Saalis, Piip ja Tuut Mängumajas, Keila Kultuurimajas, Nõmme Kultuurikeskuses, Viimsi huvikeskuses, OMAtsirkuse saalis, Teatri Kodus Tartus, Kullo Lastegaleriis, Kalamajas ning Tallinna tänavatel.

Eesti Tsirkuse festivali programmi leiad Tsirkusekeskuse kodulehelt www.tsirkusekeskus.ee.
Jooksvaid uudiseid saab jälgida Facebookist. 

Eesti Tsirkuse Festival on välja kasvanud Ülemaailmse Tsirkusepäeva sündmustest.  Algatajaks ja vedajaks Tsirkusestuudio Folie, kes koondas aastal 2012 erinevaid tsirkusetegevusi ning tähistas sündmust esmakordselt. Pärast Tsirkusepäeva sündmusi 2014, kus tehti kokkuvõtteid ning arutleti 2015 aasta üle, kerkis muuhulgas üles vajadus luua tsirkust koondav katuseorganisatsioon. Eesti Kaasaegse Tsirkuse Arenduskeskus (lühend Tsirkusekeskus) asutati 2014 sügisel. Uut programmi koostama hakates, selgus, et kogu sündmus 2015 on ootamatult suure huvi tõttu oma olemuselt festival, mis kestab terve aprillikuu. Sündmus sai nimetuse Eesti Tsirkuse Festival. Festivali raames, 1.-30. aprillini tähistatakse ka Tsirkusepäeva 18. aprillil.

Tsirkusepäev 2015
Festivali toetavad Kultuurkapital, Kultuuriväärtuste Amet, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Keila linnavalitsus, Overall Eesti, Pardimäe Lokaal, Ekeröline, Saku Õlletehas

Tsirkusekeskus tänab korralduse juures kõiki koostööpartnerid, tänu kellele on kokku pandud ulatuslik programm Tallinnas, Tartus, Viimsis ja Keilas. 

Lisainfo:
Anu Tähemaa
Eesti Kaasaegse Tsirkuse Arenduskeskus
Eesti Tsirkuse Festival 2015
+372 5058 618