Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esilinastub uus eesti film “Tantsumaraton”

20.04.2009 11:39

Kolmapäeval, 22. aprillil kell 19.30 esilinastub Kanuti Gildi SAALis uus eesti tantsufilm "Tantsumaraton".

Film põhineb Horace McCoy romaanil "Äraaetud hobused lastakse ju maha?”, loo sisuks on karm olelusvõitlus näilises heaoluühiskonnas ja tarbimispuuslike kummardajate primitiivsus. Romaanis toimub tegevus küll 1930. aastate majanduskriisi ajal USAs, kuid ajalool on vist kombeks korduda – jälle kord majanduskriis, tantsumaratonide asemel püüeldakse ainult mammonal baseeruva petliku õnne poole moodsamate vahenditega – sms-laenude ja haiglast huvi ning sisutühje staarikesi produtseerivate telesõude kaudu. Ja teiste õnnetuste ning lihtsameelsete kodanike paljastuste paistel soojendajate hordidel pole lõppu näha. "Kahtlemata saab tõmmata paralleele tantsumaratoni ja tänapäevase elu vahel," selgitab Murdmaa. "Seisma jääda ei tohi keegi!"

"Tantsumaratoni" muusika on kirjutanud ansamblist Metro Luminal tuntud helilooja ja kitarrist Rainer Jancis, koreograafia rahvusvaheliselt tunnustatud eesti tantsukunsti grand old lady'lt, Mai Murdmaalt. Murdmaa sõnul oli Jancise muusika see, millest inspireerus nii Vanemuise lavastus kui ka film. Linateos pole lavastuse kordus, vaid iseseisev kunstiteos – "Tantsumaraton" on Murdmaa ligi saja lavastuse seas üks filmilikumaid.

"Sümfooniline rokkmuusika annab võimaluse luua väga värvikas ja dünaamiline pilt. Kiire kaadrivahetus, aktsendid detailidele ja suured plaanid võimendavad loo dramatismi. See on materjal, millega just filmis saab tantsu kaudu välja öelda olulisi mõtteid ja teha üldistusi," märgib Murdmaa. Muusika on mängis sisse Narva linna sümfooniaorkester (dirigent Anatoli Štšura) ja Jancise bänd.

Filmis tantsivad peaosi praeguseks Euroopas karjääri tegevad Andrus Laur ja Mari Savitski. Teistes osades on Vanemuise tantsijad ja draamanäitlejad. Režissöör on Maksim Surin.

Filmi tootja on MTÜ Colla Voce, produtsendid Peter Pedak ja Toomas Zupping.

22. aprillil kl 19.30 Kanuti Gildi SAALis toimuvale esilinastusele on sissepääs tasuta.