Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esilinastub Toomas Hussari film “Seenelkäik”

20.09.2012 11:34

Täna, 20. septembril esilinastub Toomas Hussari must komöödia „Seenelkäik”. Kinodes üle Eesti hakkab film jooksma alates reedest, 21. septembrist.

“Seenelkäik” on Toomas Hussari esimene mängufilm, mida on juba saatnud märkimisväärne rahvusvaheline edu. Filmi maailmaesilinastus toimus juuli alguses A-kategooria festivalide hulka kuuluva Karlovy Vary võistlusprogrammis East of the West , "Seenelkäigu" Põhja-Ameerika esilinastus toimus samuti A-klassi kuuluva ja Põhja-Ameerika olulisimaks filmisündmuseks peetava Toronto rahvusvahelise festivali programmis Discovery. Lisaks valiti film Austrias toimuvale festivalile Der Neue Heimatfilm ning ees on Ateena rahvusvaheline filmifestival, CinEast Luxemburgis ning novembris võistlemine  maineka 61. Mannheim-Heidelberg rahvusvahelises võistlusprogrammis Saksamaal, mis toimub 8.-19. novembril.

"Seenelkäigu" peategelane on poliitik Aadu Kägu, kes sõidab koos abikaasa Viiviga metsa seenele, et mainekampaaniast närve puhata. Nendega liitub juhuslik hääletaja, rahatu rokitäht Zäk, kes on jäänud peale suvetuuri Eestimaa kolgastesse tolknema. Vältides rahvarohkeid seenemetsi, kihutab seltskond umbropsu kuhugi pärapõrgusse, mis paistab metsik ja inimtühi.
Samal ajal, kui kolmik avastab end metsa eksinuna, lahvatab meediaskandaal. Uuriv ajakirjandus kahtlustab, et poliitik Aadu Kägu on isiklikuks otstarbeks kuritarvitanud riigi raha. Algab võitlus au, elu ja surma peale nii metsas kui linnas...

Filmis mängivad Raivo E. Tamm, Elina Reinold, Juhan Ulfsak, Üllar Saaremäe, Hendrik Toompere jr jr, Hilje Murel, Ott Sepp, Mari-Liis Lill, Elmo Nüganen jt.
"Seenelkäigu" stsenarist ja režissöör on Toomas Hussar, operaator Rein Kotov, helilooja Arian Levin, monteerija Tambet Tasuja, kunstnik Kristina Lõuk, helirežissöör Ivo Felt ja produtsent Piret Tibbo-Hudgins. Filmi tootis Allfilm.

Filmi treiler

Kontaktid:
Piret Tibbo-Hudgins
Produtsent
Allfilm OÜ
+37256467769
[email protected]
www.allfilm.ee

Katrin Maimik
Avalike suhete juht
Eesti Film 100
+372 565 027 21
[email protected]
www.ef100.ee