Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esilinastub lühimängufilm “Distants”

18.06.2012 14:08

Eesti film 100Tallinnas kinos Sõprus esilinastub 21. juunil kell 17 režissöör Janno Jürgensi lühimängufilm "Distants", mis räägib loo kalaretkele suundunud isast ja pojast, kes kohtuvad merele laskunud udus millegi ebamaisega. Filmi peaosades on Indrek Ojari ja Väino Laes.

Film räägib teineteisest võõrandunud isast ja pojast, üritades vaadelda ning mõtestada selle võõrandumise põhjusi. Janno Jürgens: "Film sündis ühest tõestisündinud loost, kus isa ja poeg mattusid merel udusse ning seal millegi kummalise ning ebamaisega kokku puutusid. Köitis väga põnev reaalne füüsikaline nähtus sellest, kui sürreaalselt liigub heli mere kohal olevas udus – sellises situatsioonis tekkiv segadus, paanika ning hirm paistsid huvitavate märksõnadena, tekitamaks olukorda, kus keerulises suhtes isa ja poeg võiks „kohtuda“.

Filmi võtted toimusid augustis 2011 Käsmu lahel ning jaanuaris 2012 Tallinnas, kus filmi tarbeks rajati seni üks suuremaid sisebasseine Eesti filmis.

Režissöör Janno Jürgens on pärit Haapsalust. Tänavu lõpetas ta Balti Filmi- ja Meediakooli režii eriala ning filminud mitmeid auhinnatud lühifilme. Filmi produtsendiks on Kristjan Pütsep, operaatoriks Mart Raun, kunstikuks Matis Mäesalu, stsenaariumi kirjutasid Janno Jürgens ja Anti Naulainen. Filmi tootis OÜ Alasti Kino. Filmi valmimist toetas Eesti Filmi Sihtasutus. Filmi kestus on 24 minutit.

Filmi treiler: https://vimeo.com/29394792

Teate edastas
Katrin Maimik
Eesti Film 100
Avalike suhete juht
+372 565 027 21
www.ef100.ee
skype: katrinruus