Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esilinastub Ilmar Raagi “Eestlanna Pariisis”

11.10.2012 10:29

Eestlanna Pariisis11. oktoobril esilinastuv “Eestlanna Pariisis” on draama kahest eesti naisest Pariisis. Eesti väikelinnas elaval Annel (Laine Mägi) avaneb võimalus asuda tööle Pariisi, hooldades seal nõudlikku väliseesti vanaprouat Fridat (Jeanne Moreau). Üksildase suurilmadaami ja provintsist pärit lihtsa naise suhe muutub aga keerukaks ja peatselt ootavad neid ees sündmused, mis muudavad mõlema elu igaveseks.

Ilmar Raagi kirjutatud ja lavastatud "Eestlanna Pariisis"  maailmaesilinastus toimus augustis Šveitsis A-klassi festivalide hulka kuuluva prestiižika 65. Locarno filmifestivali põhivõistlusprogrammis, kus linateos võitis oikumeenilise žürii auhinna. Tallinna, Tartu, Narva ja Pärnu ekraanidele jõuab "Eestlanna Pariisis" alates 12. oktoobrist.

Eesti väikelinnades ja Pariisis üles võetud filmi peaosades mängivad Eesti Draamateatri näitlejanna Laine Mägi ja legendaarne prantsuse filmidiiva Jeanne Moreau, kes on tuntud François Truffaut’i, Michelangelo Antonioni, Orson Welles’i jt tipprežissööride teostest.

Lisaks teevad filmis kaasa Patrick Pineau, Ita Ever, Ago Anderson jt.

“Eestlanna Pariisis” stsenarist-režissöör on Ilmar Raag, kaasstsenaristid on Agnès Feuvre ja Lise Macheboeuf. Filmi operaator on César´iga pärjatud Laurent Brunet Prantsusmaalt.

Eesti-Prantsuse-Belgia koostöös valminud filmi produtsendid on Riina Sildos Eestist, Miléna Poylo ja Gilles Sacuto Prantsusmaalt ning Philippe Kauffmann Belgiast. Aastal 2008 valiti „Eestlanna Pariisis“ esimese eesti projektina Cannes’i filmifestivali Cinefondation´i projektiturule L´Atelier. Praeguseks on filmi leviõigused müüdud Saksamaa, Austria, Jaapani, Šveitsi, Uus-Meremaa ja Austraalia turule.

Prantsusmaal esilinastub film pealkirja all "Une Estonienne à Paris"  26. detsembril 2012.

2,7 miljoni eurose eelarvega „Eestlanna Pariisis” valmis produktsioonifirma Amrion, Prantsuse filmitootja TS Productions ning Belgia filmitootja La Parti Production koostöös.

 

Treiler:

http://youtu.be/OA3Vr5JBetY

Facebook:

facebook.com/EestlannaPariisis

 

LISAINFO:

Produktsiooni abi Leana Jalukse
[email protected]