Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendus Raadioteatris

03.06.2006 15:25

Laupäeval, 3. juunil 19:05 Vikerraadios ja pühapäeval, 11. juunil 15:05 Klassikaraadios esietendub Jussi Kylätasku raadiodraama "Ahi". 

Seekordne ER Raadioteatri lavastus on eriline kahest aspektist. Mängivad filminäitleja Arvo Kukumägi, kelle rollitäitmist võib nimetada debüüdiks raadioteatris, Marje Metsur (Tallinna Linnateater) ja Tarmo Tagamets (Võru Teatriateljee) - kõik Võrumaa taustaga inimesed ning loos kasutatakse vastavalt ka kolme erinevat keelt: eesti, võro ja setu. Lavastaja ja muusikaline kujundaja on Taago Tubin, helirežissöör Külli Tüli.
Tõlkijad Tamur Tohver ja Sulev Iva. Kuuldemäng on salvestatud 2006. aasta kevadel Eesti Raadio stuudiotes ja välivõtetena Salmistus.

Jussi Kylätasku (1943- 2005) näol on tegemist legendaarse soome romaani- ja näitekirjaniku ning luuletajaga, kes eesti kultuuriruumis siiani veel avastamata. Tema puhul on kriitika esile tõstnud erilist annet soome inimese karge ja kinnise tundemaailma edasiandmisel ühtaegu kriitiliselt ja armutult koomiliselt, kuid suure hellusega. Ainuüksi kuuldemänge on Kylätasku sulest tulnud kuusteist. 1979 aastal valminud "Ahi" (Uuni) on pälvinud maineka Põhjamaade kuuldemänguauhinna ja tele-raadiofestivali Prix Italia 1980 raadiodraama auhinna ning on Kylätasku esmalavastus Eestis.

"Ahi" kõnetab teemadel, mis on praegu aktuaalsed kogu Euroopas - ikka veel oleme sunnitud sööma Teise Maailmasõja vilju.

Linnas elav poeg on saanud emalt sõnumi: viimane soovib kodunt lahkuda, kuna kooselu isaga on muutunud võimatuks. Viha, viin ja armukadedus on viinud talumatu vägivallani.
Kui poeg saabub tallu, ei ole ema aga kusagil. Isa väidab, et ei tea, kus ema on. Poeg vihkab isa ja joob salaja, isa kadestab poega ja joob avalikult. Olukord muutub iselaadseks surmatantsuks, kui isa on kütnud vastehitatud ahju sedavõrd kuumaks, et mehed hakkavad pisikeses köögis sauna tegema. Leil, viin ja asjade otsemeelne väljaütlemine viivad lõpuks kummalise puhastumiseni.

Lisateave:
Taago Tubin
56621269
taago.tubin@mail.ee

Tamur Tohver
51 58 118
tamur.tohver@er.ee