Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendus Raadioteatris

24.02.2007 17:17

Laupäeval, 24. veebruaril esietendub Vikerraadios Aleksander Alleni "Elu sees". Kuuldemäng valmis Theatrumi samanimelise lavastuse põhjal.

Eesti Raadio Raadioteater saab Eesti Vabariigi 89. sünnipäeval 79-aastaseks. Mõlema sünnipäeva tähistamiseks esietendub dokumentaalkuuldemäng, mis on valminud Saaremaa mehe, Vallimäe talu peremehe Aleksander Alleni (hilisema nimega Aleksander Aas, sünd 1900) mälestuste põhjal.

Neis ehedates mälestustes on raskusi ületavat elujõudu ja inimväärikust,
valu ja rõõmu, nii naeru kui ka pisaraid… Dramaatiliselt ja poeetiliselt kirjutatud eluloolised märkmed annavad võimaluse viibida 1900-1926. aastatel toiminud eesti elu sees. "Imelik - möistust on, aga käia ei saa" meenutab Aleksander Allen imelikku tunnet ühel elu esimestest kokkupuudetest vägijoogiga. Aga väge on tol mehel ka joogita. Kui kuulata. Kammerliku kuuldemängu eesmärk on leida ühine hingamine muusika, sõnade ning kuulaja vahel.

Esitavad näitlejad Ott Aardam, Mart Aas ja muusik Tõnis Leemets. Aleksander Alleni märkmete ja Theatrumi lavastuse põhjal raadiole seadnud Mart Aas, Marius Peterson, Tõnis Leemets, Külli Tüli ja Toomas Lõhmuste.

Stuudiovaikuses kuuldemängu tehes on alati veidi kurb mõelda, et paljude inimesteni jõuab loodud helipilt üksnes läbi väikese raadiokõlari. Seetõttu korraldab Theatrum ka kahel õhtul (14. märts - emakeelepäev ja 19. märts - aasta "Elu sees" lavaversiooni esietendusest) kõigile soovijatele ühiskuulamised meie Vene tänava väikeses saalis. Kuulamised algavad kell 19.00, sissepääs prii. Kuuldemäng kestab u 55 minutit.

Kuuldemäng Vikerraadios algab kell 19.05.
Lähemalt "Elu sees" teemadel vt www.theatrum.ee/elusees

Kohtumiseni eetris või kuuldesaalis
Theatrum
www.theatrum.ee