Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendus Eesti Draamateatris

28.01.2006 12:39

Laupäeval, 28. jaanuaril esietendub Eesti Draamateatris "Gösta Berlingi saaga".

Gösta Berling on endine pastor, nüüd joodik ning ühest armuloost ja seiklusest teise kihutav viinahimuline ja tulipäine mängur, kelle armastus kahjuks ühelegi naisele õnne ei too. Nii sõlmib see esikavaler suures meeleheites kolme-veretilga-lepingu saatana endaga ning Gösta hinge saab päästa vaid üks - seesama naiste armastus. Ise usub ta, et:"Rõõm on inimlaste suurim vara ja nii see peabki olema. Kuid raske mõistatusena püsib maailmas edasi küsimus, kuidas võib inimene olla korraga rõõmus ja hea."

Suurejooneline romantiline Rootsi saaga viib vaataja 19. sajandi algusesse ja romaani autori, kuulsa Selma Lagerlöfi kodumaa kõrgetesse metsadesse ja kaunitesse mõisatesse, kabelisse ja sepikotta, taluõue ja põlislaande. Lagerlöf põimib julgesti rahvausundi üleloomulikkust tegelikkusega, ammutab muistenditest inspiratsiooni ja kasutab nende fantastilisi motiive. "Gösta Berlingi saagas" kajab vastu rootsi pärimuste müstika ja vägi, hingemattev looduse ilu ja jõud.

Selma Lagerlöf (1858-1940) on rootsi kultuuris üks tähelepanuväärsemaid naisi. 1907 valiti ta Uppsala Ülikooli audoktoriks, 1909 sai ta esimese rootslasena ja esimese naisena Nobeli kirjandusauhinna (teda oli esitatud juba kahel korral varemgi), 1914 valiti ta esimese naisena Rootsi Akadeemia liikmeks.

Eesti Draamateatri "Gösta Berlingi saaga" lavaversioon toetub Ülev Aaloe dramatiseeringule. Lavastaja on Priit Pedajas, kunstnik Aime Unt, tantsujuht Laine Mägi. Viiulit mängib Maarja Nuut.

Nimisosas: Tiit Sukk. Teistes osades: Ain Lutsepp, Ita Ever, Anti Reinthal, Raimo Pass, Tõnu Kark, Jaanus Orgulas, Tõnu Oja, Maria Avdjushko, Margus Prangel, Guido Kangur, Priit Pedajas, Tõnu Mikiver, Rasmus Kaljujärv, Sulev Teppart, Kersti Kreismann, Ester Pajusoo, Kaie Mihkelson, Harriet Toompere, Pille Lukin, Riina Maidre, Maria Klenskaja, Laine Mägi.

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
52 02 513