Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendub ZUGA ühendatud tantsijate “Naine ja Hunt”

26.02.2006 11:07

Pühapäeval, 26. veebruaril esietendub Kanuti Gildi SAALis ZUGA ühendatud tantsijate tantsulavastus "Naine ja Hunt", milles teeb külalisena kaasa Bush Hartshorn Inglismaalt.

Lavastuse idee pärineb Tiina Mölderilt, Kaja Kannilt ning Bush Hartshorn'ilt. Viimased kaks on ka esitajad. Lava- ja valguskujunduse ning "Targa rehealusel" põhineva originaalmuusika autor on Kalle Tikas. Koreograafia ja videorežii Tiina Mölderilt, montaaž Taavi Varmilt.

Kaks generatsiooni, kaks kaamerat.
Bush ja Kaja veetsid nädala keset Eesti metsa Jõepere talus. Kuidas nad toovad selle kogemuse lavale?
Naine vaatab alla, veel allapoole, toetab käe põrandale, tõmbab jala järgi ja hakkab vaikselt tõusma, ikka spiraali liikudes....
Hunt liigub kiirete sammudega pea norgus, käed ripuvad külgedel. Seisatab, tõstab lõua üles, kuulab, raputab ennast üle keha ...
Naine räägib eesti ja Hunt inglise keeles.

Lavakollektiiv ZUGA ühendatud tantsijad tuli kokku 1999. aastal. Tänaseks on nad loonud 16 lavastust ning esinetud on mitmel pool Eestis ning Leedus, Poolas, Venemaal, Rootsis, Belgias, Soomes, Saksamaal, Rumeenias, Hollandis, Horvaatias, Inglismaal ja USAs.

Bush Hartshorn on lõpetanud Darlington'i Kunstide Kolledži, töötanud projektipõhise kunstnikuna ning külalisesinejana Natural Theatre Company's, British Events, Meeting Ground Theatre's, asutanud koos koolikaaslastega koha-spetsiifilikaga tegeleva teatrikompanii Industrial and Domestic Theatre Contractors. Alates 1990. aastast on Bush Hartshorn töötanud direktorina Manchesteris asuvas Geen Room teatris ning dramaturgi ja festivali kuraatorina De Beweeging teatrimajas Antwerpenis ja projekti kuraatorina Rotterdami Festivalil. Praegu on ta Yorkshire Dance keskuse direktor Leedsis, samuti õpetaja ja loengupidaja paljudes teatrikõrgkoolides.

Etendused toimuvad
26., 27., 28. veebruaril kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis ning
2. märtsil kell 21:00 TÜ Viljandi Kultuurikolledži mustas saalis.

Lisainfo: 
Kaja Kann
5111594
www.saal.ee