Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendub Vana Baskini Teatri “Opal otsib meest”

18.01.2008 18:18

Reedel, 18. jaanuaril kell 19 esietendub Salme Kultuurikeskuses Vana Baskini Teatri uuslavastus "Opal otsib meest".
John Patricku komöödia on tõlkinud ja lavastanud Vello Janson
Osades: Maria Klenskaja (Eesti Draamateater), Helene Vannari (Tallinna Linnateater), Ivo Eensalu, Eva Püssa, Raivo Mets või Vello Janson.

Prügimäe naabruses elava kirgliku vanakolikorjaja Opal Kronkie elust ja tegemistest on John Patrick kirjutanud vähemalt viis täiesti iseseisvat komöödiat, mida seob vaid peategelane - Opal ise. Ühte neist - "Kõik armastavad...", mängiti hiljaaegu Eesti Draamateatris suure publikumenu saatel. Komöödia lavastas Ivo Eensalu ja peaosa mängis Maria Klenskaja, kes kehastab sama rolli selleski lavastuses. Nagu öeldud, on ka "Opal otsib meest" täiesti omaette komöödia - Draamateatris etendunuga on ühine vaid peategelane ja tema elupaik.

Opal on üksik naisterahvas ja tal on kuldne süda. Ta arvab, et tema sõbranna Rosie kõigi hädade peapõhjuseks on elukaaslase puudumine. Ajalehest leiabki ta sobiva tutvumiskuulutuse ja astub mehekandidaadiga sõbranna nimel kirjavahetusse. Saabubki päev, mil toimub tulevase paari esimene kokkusaamine...
Millega see kohtumine lõpeb ning milliseid seiklusi ja sekeldusi see Opalile kaasa toob, seda siinkohal avaldada ei saa - siis ei oleks ju etendust enam vajagi. Ütleme vaid seda, et ükski heategu ei jää... tagajärgedeta.

Vaata mängukava:
www.teater.ee/index.html?action=lavastus&id=2253