Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendub uus estraadishow !

15.12.2003 12:03

16. detsembril esietendub Salme Kultuurikeskuses ETV ja Tartu Suveteatri Seltsi koostöös valminud uus humoorikas estraadishow  "Teeveejahutaja".
"Teeveejahutaja" erineb oma ülesehituselt kunagistest ülipopulaarsetest Meelejahutaja avalikest lindistustest Eesti Raadio Valges saalis, kuid meeleolult ning sisult on sarnasus ilmne. Sellegipoolest ei ole tegemist vaid  üksikutest sketsidest koosneva estraadikavaga, kus laval on ainult näitleja ja mikrofon, vaid "päris teatriga".
 
Selles teatris on olemas nii kujundus, muusika, kostüümid, kui muidugi ka "tele-ekraan". Kogu etenduse jooksul kasutatakse televisioonile omaseid võtteid - tegevus kandub lavalt ekraanile ja ekraanilt lavale tagasi või toimub mõlemal samaaegselt. Glamuuri ja sära lisavad lavastusele Eesti Tantsuagentuuri tantsutrupid. 
"Teeveejahutaja" on kokku pandud ETV huumorikonkursi  "Naerame koos" parimatest töödest, kõik sketsid on kirjutatud tänapäevastel teemadel ning on varem avaldamata.
 
Osades näitlejad Helene Vannari, Tõnu Oja, Raivo E. Tamm ja Andres Dvinjaninov. Videoekraani vahendusel tegelevad "teeveejahutamisega" Merle Palmiste, Marika Korolev ja Külli Teetamm.
Kuna osa videomaterjalist on dokumentaalkaadrid, astuvad üles ka EV president härra Arnold Rüütel, Eesti Kaitsevägi, Emajõe sild, Kadrioru park, 1905.a. ülestõusu ausammas ning teised auväärsed tegelased.
 
Lavastaja Eero Spriit ja kunstnik Mari Ann Ahas, heliloojad Priit Pajusaar ja Glen Pilvre
 
"Teeveejahutaja" etendused Salme Kultuurikeskuses 16., 22. ja 29. detsembril algusega kell 19, piletid hinnaga 125.-, 95.- ja 75 .- müügil kõigis Piletipunkti müügikohtades.
 
Samas alustab ETV katkenditega etendusest oma uut sketsisarja "TeeVeeJahutaja", mis koosneb 13st 20 min saatest. Esimene neist jõuab ETV ekraanile vana-aasta õhtul, edaspidi kuni 2. aprillini 2004, igal reedel pärast AK-d.
NB! 22.detsembri etendus on ühtlasi ka ETV vana-aasta õhtu saate avalik salvestus!
 

Lisainfo:
Eva Luigas
"Teeveejahutaja" müügijuht
tel. 05234997
[email protected]