Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendub Ugala suvelavastus “Sirelikassid”

28.06.2007 16:46

Neljapäeval, 28. juunil jõuab publiku ette Ugala selle suve teine uuslavastus, Māra Zālīte "Sirelikassid".  Selle naljaka, valusa ja üdini elulise lavaloo keskmes on kaks eakat inimest oma argipäevadega ning minevikuga, mis peidab endas saladusi ja käib kaasas ka olevikuhetkedes.

Tunnustatud Läti dramaturgi näidendi tegevus leiab aset küll Riias, ent samahästi võiks see toimuda siin, ükskõik millises Eesti linnakeses. On ju meil olnud oma lõunanaabritega ühine minevik ja saatus, nagu on palju ühist ja tänase päeva probleemides.

"Sirelikasside" lavastajaks on Peeter Tammearu, kes on Māra Zālīte teksti nimetanud tõeliseks dramaturgiliseks pärliks. Peaosalistena astuvad publiku ette Luule Komissarov ja Peeter Jürgens, lisaks neile teevad lavastuses kaasa Carita Vaikjärv ja Meelis Rämmeld.

Teatrimajas suvelavastuse mängimine on Ugalale esimene kogemus. Tegu ei ole aga tavapärase suure saali lavastusega, kunstnik Jaak Vaus on suvist vabadust kasutades mängupaiga seekord sootuks teistpidi keeranud. Publiku istekohad on laval, näoga saali suunas ning lavakujundus laieneb eeslavalt ka saali. Igal etendusel jagub kohti kuni 180 vaatajale.

Lavastust "Sirelikassid" mängitakse juuni lõpul ja juuli algul kokku kaheksa korda. Alla 14-aastastele vaatajatele Ugala "Sirelikasside" etendust ei soovita.

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja