Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendub Ugala lastestuudio juubelilavastus

22.03.2008 12:21

22. märtsil toob Ugala lastestuudio Ugala väikeses saalis publiku ette oma uuslavastuse "Väike merineitsi". Lavaloo on Hans Christian Anderseni muinasjutu motiividel kirjutanud ja lavastanud stuudio juhendaja Kristi Teemusk, kelle käe all on lastestuudio tegutsenud juba 1993. aastast, esimese lavastusena jõudsid lavale "Prantsuse muinasjutud". Seega võib "Väikest merineitsit" pidada ka stuudio tegutsemise 15. sünnipäeva märkivaks juubelilavastuseks.

15 aasta jooksul on Ugala lastestuudio lavastustes kaasa teinud kümned õpilased Viljandi ja Viljandimaa koolidest ning aeg-ajalt on nende kõrval laval olnud ka Ugala näitlejaid ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatritudengeid. Publiku ette on jõudnud rida lavakavasid erinevate rahvaste (prantsuse, jaapani, itaalia, inglise, hispaania) muinasjuttudest ning tõlgendusi maailma muinasjutuklassikasse kuuluvatest lugudest (näiteks "Pöial-Liisi", "Lumivalgeke", "Tuhkatriinu"). Kõigi nende lavastajaks on olnud Kristi Teemusk ning kunstnikuks Piret Räni.

"Väikeses merineitsis" teevad kaasa stuudiolased Egle Sild, Sten Aus, Keit Triisa, Helen Linn, Eliise Vainurm, Kristiina Kalliver, Merilin Jürjo, Kaisa Tillo, Brenda Pastimäe, Merili Otsma, Sandra Roosimaa, Kerstin Käärik ja Mairi Närripa.

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja