Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendub tšerkessi muinasjutt “Vanamees ja emahunt”

07.10.2007 13:56

Pühapäeval, 7. oktoobril kell 14 esietendub Eesti Nuku- ja Noorsooteatri ovaalsaalis nukulavastus "Vanamees ja emahunt". Tšerkessi rahvuslikus stiilis lavaloo autor, lavastaja ja kunstnik on kaheks hooajaks teatriga liitunud tšerkessi päritolu Ibragim Šauoh

Hoogsa ja humoorika lavastuse muusikaline kujundaja on Reeda Toots, muinasujutu tõlkis eesti keelde Helle Laas, värsid tõlkis Jüri Karindi. Sirmi taga ja ees mängivad, laulavad ja tantsivad Ingrid Isotamm, Lee Trei, Taavi Tõnisson ja Anti Kobin.

"Vanamees ja emahunt" räägib vahva mõistuloo kaugelt mägedest. Kord päästab vanamees jahimeeste eest põgeneva hundi. Hunt aga ei kavatsegi tänulik olla. Tahab hoopis vanamehe ära süüa. Vanamees on muidugi vastu. Emahunt aga ei jäta jonni. Nii otsustavadki kaks kanget möödujate arvamust küsida. Mööduma aga satuvad isemoodi metsaloomad, kelle arvamused on niisama erisugused ja naljakad kui nad isegi.

Etendusele oodatakse kõiki alates 6. eluaastast.

Eelnevalt on neljakordse Kuldse Maski laureaadi Ibragim Šauohi (Jevgeni Ibragimov) lavastuses Eesti Nuku- ja Noorsooteatri lavale jõudnud "Väga lihtne lugu" kevadel 2007, järgmisel kevadel esietendub tema lavastuses Nikolai Gogoli näidendil "Mängurid" põhinev nukulavastus täiskasvanutele. 

Anna-Liisa Õispuu 
kirjandustoimetaja
+372 6679 518
+372 5021654
Eesti Nuku- ja Noorsooteater
Lai 1, Tallinn 10133
www.nukuteater.ee 
www.noorsooteater.ee