Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendub rock-kabaree “Youkali”

20.10.2006 17:56

20.-22. oktoobrini etendub Kanuti Gildi SAALis Erkki Otsmani ja Mart Kangro lavastatud rock-kabaree "Youkali".

Rock-kabarees "Youkali" räägitakse inimesest - jalgadega maa peal seistes, on ta pea pea alati õhus. Maa oma gravitatsiooniga tõmbab inimest maistesse ihadesse, kuid ometi jääb inimesele alles võime unistada. Unistada Youkali'st, kohast, kus on ilusam ja parem. Mis siis, et seda kohta tegelikult polegi.

Kabareeõhtu ühes osas koosneb viieteistkümnest laulust, mille autoriks on saksa juudipäritoluga USAs töötanud helilooja Kurt Weill (1900-1950). Et moderniseerida klassikalist muusikat ja mitte jäljendada Weilli laulude tavapärast klassikalis-džässilikku esitusstiili, on kasutatud rockbändi.
Samavõrd tähtis osa on programmis laulutekstidel, kus vaadeldakse inimest oma pahedes ja voorustes. Viimaste autor on Bertolt Brecht ja paljud neist omavad väärtust omaette. Üle poole sajandi tagused tekstid on aktuaalsed ka praeguses heaolu poole püüdlevas ühiskonnas.

Lavastusega tähistatakse ühtlasi Bertolt Brechti 50ndat surma-aastapäeva.

Lavastuse muusikaline kujundaja on Jaak Lutsoja, tantsivad Eesti Tantsuagentuuri tantsijad. Lavastus on valminud koostöös Saksa Kultuuriinstituudiga.
24. oktoobril esinetakse Tartu Sadamateatris ja 26. oktoobril Pärnu Kontserdimajas.


Erkki Otsman

Lisainformatsioon www.otsman.com