Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendub Peltola “Soome hobune”

07.10.2007 09:36

Eesti Draamateatris esietendub 7. oktoobril Sirkku Peltola "Soome hobune" Roman Baskini lavastuses.

"Soome hobune" on terav, lustakas ja nukker pilt Soome maakohast ja selle elanike nõutusest kokkupuutumisel Euroopa Liidu elukorraldusega. Vaataja saab kohati naerda nii et silmad märjad - ja ometi on komöödias selgesti tuntavad traagilised lõimed. Soome küla - nagu Eesti külagi - on muutumas: valulikult, naljakalt, keeruliselt, pöördumatult.

Külameestel tekib äriidee: nad on kuulnud, et Sitsiilias on hobuseliha delikatess - müüme siis oma vanad hobused sinna maha, polegi teistest enam suurt kasu... 

Sirkku Peltola (1960) on tähelepanuväärne soome nüüdisdramaturg. Tema tegelased võivad olla veidrad, mõjuda isegi pisut karikatuursetena, ent nad on vägagi äratuntavad ja lopsakalt elulised. Peltola tekst on ühekorraga naljakas ja traagiline, soe ja salvav, tema keel tänapäevane. Ta pakub näitlejale ohtrasti mängumaterjali.

"Soome hobuse" lavastas Roman Baskin (külalisena), lavastuse kunstnik on Ervin Õunapuu (külalisena), kostüümikunstnik Tuuliki Tolli.
Osades: Ita Ever, Maria Klenskaja, Tõnu Kark, Margus Prangel, Viire Valdma, Linda Vaher (külalisena) või Jaanika Tammaru (külalisena).

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
52 02 513