Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendub Lavakunstikooli “Pimeda toa kuningas”

18.01.2008 11:38

Reedel, 18. jaanuaril 2008, kell 19 esietendub Rahvusooper Estonia Kammersaalis EMTA Lavakunstikooli XXIII lennu bakalaureusetöö - Rabindranath Tagore näidend "Pimeda toa kuningas", mille lavastab Jaan Tooming (külalisena Vanemuisest) ja milles mängivad lavakunstikooli XXIII lennu näitleja eriala üliõpilased: Agnes Aaliste, Juss Haasma, Martin Mill, Maarja Mitt, Jekaterina Novosjolova, Andres Oja, Meelis Põdersoo, Elina Pähklimägi, Ago Soots, Marek Tammets ja Kristo Viiding.
Lavastaja assistent on Anne Türnpu (EMTA doktorant) ja kunstnik Inga Vares (EMTA magistrant). Muusikalise kujunduse ja laulude meloodiad on loonud näitlejad.

Tagore’i usutunnistus seisneb peamiselt järgmises: Üksikisikul on kaks külge, ühelt poolt on ta osa maailmast, teisalt indiviid, kes maailmast eraldatud. /…/ Me tunneme Jumalat ega tunne teda ometi mitte, ta on saavutamatu siht ja ometi saavutatav. Jumalat ei otsita mitte, vaid talle andutakse, ja mõistus on selleks ainult üks vahend.
Rabindranath Tagore draamad on enam luuletused kui proosa, ka nende ainestik on sümboolne ja allegooriasse kalduv. Tagore’i loomingut esitati viimati 1983. aastal Eesti Draamateatris, mil laval oli "Postimaja" (lavastaja Juhan Viiding).

Lavastus "Pimeda toa kuningas" on 2 vaatuses, 20 pildis. Järgmised mängukorrad on 19., 24. ja 25. jaanuaril ning 2. ja 3. veebruaril kell 19 Rahvusooper Estonia Kammersaalis.
Vaata ka mängukava ja lavastuse tutvustust Rahvusooper Estonia koduleheküljel: www.opera.ee/34262?view=3&date=18-01-2008