Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendub koomiline lühiooper “Sinjoor Bruschino”

09.06.2004 13:31

Reedel, 11. juunil esietendub Vene Draamateatris Rahvusooper Estonia selle hooaja viimane uuslavastus - Gioacchino Rossini lühiooper "Sinjoor Bruschino".

"Sinjoor Bruschino" on noore 21-aastase Rossini lõbus ja vaimukas lühiooper. Tegu pole kindlasti mitte traditsioonilise ooperiga, pigem on see kaasaegne lugu, kus küsitakse neid samu küsimusi, mida esitame meiegi.
Näiteks, mis põhjusel abiellutakse? Mitte alati suure armastuse nimel - sageli on selleks rahalised kaalutlused, perekondlikud suhted või hoopis positsiooni ihalused…

Lavastaja Liis Kolle on teost vürtsitanud mitmete leidlike nüanssidega. Kõigil tegelastel on ooperis kaks rolli - üks, mida nad etendavad laval ning teine, mis elu nad elavad reaalsuses. Fantaseeritakse, millised võiksid lauljad olla oma päris elus - kes harrastab joogat, kes poksi…jne.
Muusikaajaloos tuntakse aga seda teost veel ühe omapärase seiga järgi. Nimelt koputavad pillimängijad avamängus vihaselt vastu pulte. Põhjus on selles, et Rossini otsustas teda kiusavale impressaariole kätte maksta ning kirjutas partituuri hulgaliselt provotseerivaid muusikalisi nalju.

Muusikaline juht ja dirigent on Aivo Välja, kunstnikutöö on teinud Liina Keevallik ja Reili Evart.
 
Osades: Rauno Elp, Aare Saal, Mati Kõrts, Urmas Põldma, Nadia Kurem, Angelika Mikk, Mati Palm, Olari Viikholm, Riina Airenne, Triin Ella, Teo Maiste, Priit Volmer jt.


Kaido Padar
Rahvusooper Estonia
avalike suhete juht
50 76644