Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendub Karingu ja Veske kultuuriprojekt mehelikkusest

29.11.2007 12:28

Neljapäeval, 29. novembril esietendub Kanuti Gildi SAALis Jarmo Karingu ja Christian Veske tantsulavastusest, dokumentaalfilmist ja fotonäitusest koosnev projekt "Mõte Aadamast ei olnudki nii…" .
Tegemist on kultuuriprojektiga, mille teemaks on mees ja mehelikkus. Meie ühiskonnas on mees tugeva sotsiaalse surve all - mees peab olema edasipürgiv, edukas, agressiivne, kaitsev, otsustav. Emotsioonidest on lubatavad viha, rahulolu, üleoleku tunnetamine.

"Mõte Aadamast ei olnudki nii…" projekti ja tantsulavastuse idee autoriteks, dramaturgideks, lavastajateks ja esitajateks on Christian Veske ja Jarmo Karing. Viimane on ka lavastuse koreograaf. Tantsulavastus näitab Eesti meeste arusaamist mehelikkusest. Lavastuse algmaterjaliks on meestega läbiviidud süvaintervjuud erinevates Eesti linnades. Vastavalt tavaarusaamale peetakse mehelikkuse vastandiks tantsu, mis on pigem feminiinne tegevus.

Jarmo Karing ja Christian Veske on mõlemad Eesti mehed.
Christian Veske on mees, kes on õppinud lastega suhtlemist, kirjutamist ja lugemist erinevates keeltes ning uurinud inimestevahelisi suhteid. Käesolev projekt on tema esimene koostöö tantsulavastuses.
Jarmo
Karing on mees, kes on õppinud Tallinna Ülikoolis tantsimist, juhendab lapsi tantsu kuulama, keedab hommikuti putru ja näitab väikesele pojale samme ette. Kuulub ZUGA ühendatud tantsijate asutajaliikmete hulka ja on teinud tantsulavastusi alates 1998. aastast.

Projekti osadeks on ka dokumentaalfilm, mis selgitab lavastuse tööprotsessi ja fotonäitus, mille raames esitatakse koostöös kahe noore naisfotograafi (Kadri Mikkor-Roselius ja Eret Kuusk) silmade läbi 21. sajandi eesti meest tema erinevates rollides.

29. ja 30. novembril ning 3. ja 4. detsembril kell 19.30 Kanuti Gildi SAALis.

Vaata lisa: www.saal.ee