Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendub “Kaks veroonlast”

12.04.2007 10:32

Täna õhtul, 12. aprillil toob THEATRUM välja Vanalinna Hariduskolleegiumi Teatrikooli abiturientide lõputöö - William Shakespeare'i (1564-1616) komöödia "Kaks veroonlast" ("Two Gentlemen of Verona"). Tõlkija Georg Meri, lavastaja Lembit Peterson. Tegemist on näidendi esmaettekandega Eestis.
Missugune on "naiste osa" maailmas, kus meeste vanded ei kehti? Missugune on "meeste osa" maailmas, kus kõik naised on väärt, et neisse armuda? Kuidas on võimalik ühendada armastuse taotlusi ja sõprust? Kui kaugele saab minna andestus?... Teravmeelne ja romantiline lugu noorest, "otsivast" armastusest, mille vältel proovitakse läbi armumiste, kirejoobumuste ja truuduse, isaarmastuse ja võimu, sõpruse ja andestuse paikapidavus ja väärtus.

Uuslavastuse lavakujunduse autor ja kostüümikunstnik on Kristi Soe (EKA stsenograafiaosakonna üliõpilane). Mängivad VHK Gümnaasiumi teatriklassi abituriendid: Katariina Tamm, Ingel Undusk, Birgit Õigemeel, Liina Haldna, Mirko Rajas, Mats Kuuskemaa, Juhan Raud, Tanel Velleste, Kalju-Karl Kivi ning Kaarel Roostar, Jaak Johanson, Helvin Kaljula ja Tarmo Song.

* * *
THEATRUM ja Vanalinna Hariduskolleegiumi Teatrikool on väga tihedalt seotud - paljud õppejõud on just Theatrumi näitlejad või lähedased kaastöötajad. VHK Teatrikooli diplomilavastus on aastatega kujunenud Theatrumi kevadises mängukavas juba traditsiooniliseks sündmuseks. Möödunud aastal olid selleks Lembit Petersoni lavastatud lavakava Tšehhovi jutustuste ja vene romansside ainetel ja Maria Petersoni lavale pandud "Lesed" ning ülemöödunud aastal Marius Petersoni lavastatud "Iwona, burgundi printsess".

Kuulamist (MP3 14 Mb): Vestlus uuslavastuse teemadel. Katariina Tamm, Tanel Velleste, Juhan Raud ja Jaak Johanson. Küsis Marius Peterson. www.theatrum.ee/audio/2007_04_10_veroonlased_vestlus.mp3

Aprillis mängitakse uuslavastust "Kaks veroonlast" kuuel õhtul: 12., 16., 18., 21., 25. ja 30. aprillil kell 19.00 THEATRUMi saalis (Vene 14).

Olete oodatud!
THEATRUM

www.theatrum.ee 
Vene 14, Tallinn 10123,
6446 889,
theatrum at theatrum ee