Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendub Essensoni ja Savitski tantsulavastus

03.06.2006 10:59

3. ja 4. juunil kell 23 toimuvad Kanuti Gildi SAALis hooaja viimased esietendused. Viimasel ajal kontseptuaalse koreograafi-tantsijana tuntud Katrin Essenson on kampa löönud Vanemuise teatri baleriini Mari Savitskiga ning tulemuseks on lühilavastused "Pühendusega Kangelastele - Vol.4." ja "Sündmuste Horisont".

Esimest neist on tähelepanelikum publik juba ka näinud ühel "hypekas" sarja õhtul. Tegemist on arusaadavalt lavastuse neljanda variandiga ning sedakorda Mari Savitski esituses (originaalis Katrin Essensoni esituses).
"Mis puutuvad siia kangelased? Ainult nii palju kui nad on jäädvustatud meie kollektiivsesse mällu. Tavaliselt elavad nad edasi lugudes, legendides või mis iganes kultuspilti meie kollektiivne fantaasia genereerib ning seda kõike loomulikult ülivõrdes."
Lavastuse muusika pärineb Zhang Yimou filmist "Kangelane".

Esmakordselt saab näha kahe kunstniku koostöös valminud lugu "Sündmuste Horisont", kus laval astuvad üles juba mõlemad autorid.
See on viimasel ajal  kogunenud ideede ja materjalide realisatsiooniga kahe suhteliselt erineva taustaga tantsija poolt. Lavastust võib vaadelda kui üht võimalust nn. katalogiseerida mõttelist või ka fantaasia ruumi kõrvuti vägagi nähtava füüsilise kohaoluga /…/

Katrin Essenson on loonud tantsulavastusi alates 1998-st aastast. Ta on lõpetanud TPÜ koreograafia õppetooli ja hetkel õpib interdistsiplinaarset kunsti Eesti Kunstiakadeemias. Tema töid on esitatud mitmetel erinevatel tantsu -ja kunstifestivalidel Eestis, Saksamaal, Poolas, Hollandis, Sloveenias, Prantsusmaal jne.

Mari Savitski lõpetas 2000. aastal balletikooli "Fouette". Aastatel 2000-2002 töötas ta tantsuteatris "Noor Eesti Ballett Fouette", Vanemuise teatri balletisolistina töötab ta alates 2002. aastast. Mari Savitski esindas Eestit 1997. aastal Noorte Tantsijate Eurovisioonil. 2000. aastal pälvis ta rahvusvahelisel balletikonkursil "Fouette" teise koha ning 2003. aastal osales New Yorgi 7. Rahvusvahelisel Balletikonkursil. Selle konkursi tulemusena sai ta 2003-2004 õppeaastaks stipendiumi New Yorgi Jeoffrey Ballet School'i.

Piletid müügil üle Eesti ning pool tundi enne algust kohapeal.
www.saal.ee

Lisainfo:
Priit Raud  5010419