Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esietendub “Dr. Tõrva ja professor Sule süsteem”

06.03.2006 10:57

Esmaspäeval, 6. märtsil esietendub Kanuti Gildi SAALis noorte koreograafide Triin Lilleoru ja Kärt Tõnissoni lühike tantsulavastus "Dr. Tõrva ja professor Sule süsteem". Kummalist pealkirja autorid veel kommenteerida ei soovi, küll aga ütlevad, et tegemist on looga, millest on õige aeg rääkida.

"Ma ei sulgi, ma tõrvan asju üle - muudan need lootusetult kleepuvateks, soojusega voolavateks mustadeks niredeks. Mulle ei meeldi pehmed ja sulelised, helgusest pakatavad täiuslikud vormid. See-eest jumaldan voolavat musta rasket kulgemist, vorme, mis tekivad. Et oleks nagu päris, katan mõned kohad sulgedega - must ja valge. Vahel, kui ma magada ei saa, tõmban mõned suled padjast ja lasen neil langeda voodi alla. Unes kallan end tõrvaga üle ja luban neil liueldes oma kehal vabalt kohta valida."

Triin Lilleorg ja Kärt Tõnisson on ühiselt loonud mitmeid lühilavastusi ja tantsuvideosid. Kahekesi oldi ka koreograafideks eelmistel Eesti Muusika Päevadel etendunud Eva Klemetsa lavastuses "Kaubamaja" Viru keskuses. Tantsijatena on osaletud ZUGA, S.P.A., Yoshiko Chuma & Dagdha Dance Company (USA/Iirimaa) projektides ja Von Krahli Teatri lavastustes "Luikede järv" ja "Eesti Ballaadid" ning hiljuti KUMU avapeol.

Peale Triinu ja Kärdi on lühilavastuse kostüümide autoriteks Rele Liiv ja Jaana Heinsalu. Oma "hääled" on lavastusele andnud Taavi Eelmaa ja Kaisa Selde. Lavastuse valmimist toetas Theorem võrgustiku projekt "Dance Residencies" tänu Euroopa Liidu Kultuur 2000 programmi toetusele. Lavastuse kaasprodutsent on Kanuti Gildi SAAL.

Esietendus 6. märtsil kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis.
Järgnevad etendused 8., 16. ja 17. märtsil.
Pilet: 50 krooni.
www.saal.ee

Priit Raud
50 10 419

Foto: Martin Sookael ([email protected])