Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

ERR Raadioteater jäädvustab uues saatesarjas märgilisi teatrimonolooge

18.02.2021 15:12

Sel laupäeval, 20. veebruaril 2021 toob Raadioteater esimest korda kuulajateni värske teatrisaate "Sõna on laval", mis talletab märgilisi lavahetki monoloogide kaudu. Esimene saade avab Draamateatri lavastust "Suur Siberimaa" koos Tambet Tuisu ja Hendrik Toomperega.

"Noh, anna meile oma võimeid maitsta, lase üks kirglik monoloog!"
Nõnda ütleb Hamlet näitlejale (William Shakespeare, "Hamlet", teine vaatus, teine stseen).

Raadioteatri uus teatrisaade "Sõna on laval" jäädvustab monolooge eesti sõnateatrite mängukavast. Siht on talletada hetki kaduvast teatrikunstist, mõtestada lavahetkede tähendust.

Esimene saade keskendub Jaan Unduski näidendi "Suur Siberimaa" lavastusele. Esietendus oli Eesti Draamateatris möödunud aasta veebruaris Jaan Krossi 100. sünniaastapäeva tähistamiseks. Jaani rollis näitleja Tambet Tuisk.

JAAN (vanema mehe hääl pimeduses): "Ega mul seal Siberis suurt valida olnud. Inimene tahab ju end paar tundi päevas inimesena tunda. Kah omamoodi lihtne. Et mitte öelda ‒ geniaalne." (Naerab omaette.)

Teatrisaate keskmes on "Suure Siberimaa" pro- ja epiloog ehk Jaani monoloogid. Rolli ja lavastuse sünniloost räägivad Tambet Tuisk ja lavastaja Hendrik Toompere. Saates kõlab ka Jaan Krossi enda hääl.

"Sõna on laval" on eetris kord kuus. Avasaadet kuuleb 20. veebruaril kell 19.05. Vikerraadios, 21. veebruaril kell 7 Raadio 2s ja kell 15.05 Klassikaraadios. 

Saatesarja autor on Pille-Riin Purje. Helirežissöör Külliki Valdma.