Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“ERInädal” – festival legendaarse dirigendi Eri Klasi 80. sünniaastapäeva auks

04.06.2019 10:47

Eri Klas
5. kuni 8. juunini 2019 toimub Rahvusooper Estonia, Tallinna Filharmoonia ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ühine festival "ERInädal", millega tähistatakse maestro Eri Klasi 80. sünniaastapäeva.

"ERInädala" raames tulevad ettekandele mitmed maestro karjääris märgilise tähtsusega teosed, toimuvad kontserdid kergemast muusikast ooperimuusikani ning mitmed legendaarse dirigendi mälestusele pühendatud sündmused.
 
5.06 – "Klassika koos Klasiga" Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis
6.06 – Verdi ooper "La traviata" Rahvusooperis Estonia
7.06 – Bernsteini muusikal "West Side Story" (eesti keeles) Rahvusooperis Estonia
7.06 – ERSO kontsert "Eri Klas 80" Estonia kontserdisaalis
8.06"Eri Klasi ooperigala" Rahvusooperis Estonias
 
Eri Klasi 80. sünniaastapäevale pühendatud ERSO kontserti 7. juunil juhatab tema kauaaegne kolleeg ja sõber Leif Segerstam, kes on meenutanud: "Eri Klas oli mu väga hea sõber, olime külg külje kõrval tegevad Sibeliuse Akadeemias, Stockholmi ooperiteatris ja filharmoonias, samuti seotud tänu töövälisele suhtlemisele, ühistele sõpradele ja pidudele." Kontserdieelses vestlusringis kell 18 meenutavad Eri Klasi tema kauaaegne kolleeg Arne Mikk,  ERSO kontrabassirühma kontsertmeister Mati Lukk ning tšellosolist ja endine ERSO orkestrant Toomas Velmet.

"Eri Klas on seisnud dirigendina üle saja erineva orkestri ees, aga elutöö vundamendiks jäävad kindlasti 30 aastat Estonia teatri muusikajuhina. Ta oli nagu sillaehitaja Tiit Kuusiku ja Georg Otsa legendaarse ajastu ning neile järgnenud noorte lauljate põlvkondade vahel, ikka elurõõmsa ja tulevikku vaatava pilguga," sõnab Eri Klasi kauaaegne sõber ja kolleeg Arne Mikk. "Bernstein kirjutas kunagi raamatu pealkirjaga "Rõõm muusikast". Kui nendele sõnadele lisada Eri puhul veel sügav tänutunne kauaaegse sõpruse eest, siis midagi enamat ei olegi tarvis öelda," lisab Arne Mikk, kes teeb maestro Klasile kummarduse lavastades Eri Klasile pühendatud galakontserti.

8. juunil leiab Rahvusooperis Estonia aset galakontsert "Kui su hing on noor – Eri Klas 80", kus üles astuvad solistid nii meilt kui mujalt. Dirigeerivad Jüri Alperten ja Vello Pähn. Galakontserdi lavastajaks on Aarne Mikk. Ettekandele tulevad aariad ja duetid ning orkestri- ja tantsunumbrid tuntud ooperitest, operettidest ja ballettidest. Lisakson Eri Klasi 80. sünniaastapäevale pühendatud Rahvusooperis Estonia kaks etendust, mis olid maestro lemmikud: Verdi ooper "Traviata" ja Bernsteini muusikal "West Side Story".

Rahvusooper Estonia publikuruumides on koostöös Eesti Teatri - ja Muusikamuuseumiga avatud näitus maestro isiklikest esemetest ning Estonia restoranis korraldatakse tuluõhtusöök, millest saadud tulu annetatakse Eri Klasi poolt asutatud Rahvuskultuuri Fondile. "ERInädalt" toetab Silberauto. ERSO kontsert kuulub kontserdisarja MAESTRO, mida toetab Audi.

Foto: Rahvusooper Estonia arhiiv

Lisainfo: 
Lisanna Männilaan
Rahvusooper Estonia
Kommunikatsioonispetsialist
Tel. +372 683 1317; +372 529 9524
www.opera.ee