Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

ERGO tantsupreemiad 2012

02.05.2012 13:12

28. aprillil toimunud rahvusvahelise tantsupäeva balletigalal andis Eesti Rahvusballeti peasponsor ERGO kätte ERGO tantsupreemiad 2012. Parima naistantsija preemia pälvis Alena Shkatula ja parima meestantsija preemia Anatoli Arhangelski.

ERGO juhatuse liikme Maarika Liivamägi sõnul on ERGO-l Eesti Rahvusballeti peasponsorina suur au ja rõõm jätkata tantsijate tunnustamist preemiatega. „Meie koostöö jätkumine on ERGO viis toetada kõiki Eesti Rahvusballeti andekaid tantsijaid,“ ütles Liivamägi. “ERGO tantsupreemiatest on saamas kaunis traditsioon ning oodatud tunnustus oma ala tippudele rahvusvahelisel tantsupäeval,” lisas ta.

Alena Shkatula lõpetas 2003. aastal Minski Balletikooli. Aastail 2001–2003 stažeeris ta Valgevene Suure Ooperi- ja Balletiteatri trupis, 2003. aastal sai temast solist. Alates 2008. aastast on ta Eesti Rahvusballeti solist. Tema repertuaari kuuluvad: Rosalinde (Hyndi „Rosalinde“), Manon (MacMillani „Manon“), Odette/Ottilie (Tšaikovski „Luikede järv“), Dražeehaldjas, „Lillede valsi“ solistipartii Tšaikovski „Pähklipurejas“, Kuninganna Anna (Nixoni „Kolm musketäri“), Mercédés ja Dulcinea (Minkuse „Don Quijote“), solistipartii Raveli „Boléros“ ja Scholzi „Teises sümfoonias“. Ta on võitnud Eesti teatri aastaauhinna 2012.

Anatoli Arhangelski lõpetas Tallinna Balletikooli 1996. aastal. Seejärel sai temast Eesti Rahvusballeti tantsija, aastal 2003 solist. Tema repertuaari kuuluvad Bryaxis (Raveli „Daphnis ja Chloë“), Kurat (Tubina „Kratt“), pas de deux Tšaikovski „Uinuvas kaunitaris“, Paris ja Tybalt (Prokofjevi „Romeo ja Julia“), Sõber (Kallosi „Pulmareis“), Jaamavaht ja II vaatuse duett Štšedrini „Anna Kareninas“, Rothbart (Tšaikovski „Luikede järv“), Drosselmeier (Tšaikovski „Pähklipureja“), Coppelius (Bigonzetti „Coppélia“), Ulysses Bohnam (Schiavoni „Cassandra“), Noormees (Stravinski „Tulilind“), Inglise ohvitser (Vàmose „Shannon Rose“), Jahimees (Harangozó „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“), Porthos ja Buckinghami hertsog (Nixoni „Kolm musketäri“), Golaud (Härmi „Pelléas ja Mélisande“), Lescaut (MacMillani „Manon“), Gabriel von Eisenstein (Hyndi „Rosalinde“) jpt.

ERGO jagab tantsupreemiaid alates 2010. aastast.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia

Maja täis muusikat!