Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Erak ja kuuevarbaline viimaseid kordi laval

20.05.2003 12:20

20.- 23. maini mängitakse Kanuti Gildi SAALis veel viimaseid kordi Viktor Pelevini traagilist komöödiat "Erak ja kuuevarbaline".

Kes nad on? Broilerid või inimesed? Heidikud või väljavalitud? Ohvrid või kangelased?

Nad on suletud universumisse, mida jumalate keeles kutsutakse "J.Gagarini nimeline broilerikombinaat". Nad on heidikud, kuid saavad prohvetiteks, kes päästavad maailma põrgutulest. Nad leiavad valguskiire ka kõige lootusetumas pimeduses. Terve keha ja terve vaim on nende edu pant. Nende terane mõistus annab neile vabaduse ja nende treenitud keha viib nad valgusesse.

Kes on laval - eesti näitlejad, kes mängivad vene broilereid või broilerid, kes kujutavad ette, et nad on Eesti Draamateatri näitlejad Ivo Uukivi ja Andres Puustusmaa, balansseerides reaalsuse ja kujutluse, tõsise ja naeruväärse, traagilise ja koomilise piirimail.

Viktor Palevinit nimetatakse esimeseks müstilise realismi viljelejaks Venemaal, tema pealtnäha lihtsad lood on zenilikud, parahõngulised ja sügavad ning enamasti teravalt küünilised kõige nõukoguliku ja pseudoveneliku suhtes. Ta on ebatavaliselt menukas ja palju tõlgitud kaasaegne Vene kirjanik.

Lavastaja on Hendrik Toompere juunior, dramaturg ja idee autor Priit Ruttas ning kunstnik Ervin H. Seppel.

"Erak ja Kuuevarbaline" pälvis peapreemia parima lavastuse eest Innokenti Smoktunovski nimelisel teatrifestivalil Moskvas "Sajandi noorus" 2002.

Erak ………………… Andres Puustusmaa (Eesti Draamateater)
Kuuevarbaline……… Ivo Uukkivi (Eesti Draamateater)
Ükssilmake………… Alina Karmazina (EMA lavakunstikateeder)

Vene algupärand esitatakse originaalkeeles eestikeelsete subtiitritega
20., 21., 22. ja 23. mail kell 19.30 Kanuti Gildi SAALis Pikk tn 20.

Piletid müügil Eesti Draamateatri ja Von Krahli Teatri kassas, Piletipunkti müügipunktides ja pool tundi enne algust kohapeal. Pilet 100.-, soodus 70.-


Kontakt:

[email protected]
Draamateatri kassa: 6805555