Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo “Meistri ja Margarita” kostüüm, lavakujundus ja valguslahendus pälvisid Austria teatriauhinna

05.10.2020 15:53

Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo Viinis välja toodud lavastuse "Meister ja Margarita" kostüüm, lavakujundus ja valguslahendus kuulutati 4. oktoobri 2020 hilisõhtul jagatud Austria teatripreemiatel parimaks.

Tegu on Austria teatriauhindadega, mis on saanud nime luuletaja Johann Nepomuk Nestroy järgi ja mis koondab nii Viini kui ka ülejäänud Austria teatreid. Laureaadid kuulutati välja 4. oktoobril. Kõikide võitjatega saab tutvuda siin.

Viinis asuvas Austria rahvusteatris, täpsemalt Akademietheateri-nimelises teatrimajas (Burgtheateri üks neljast mängupaigast) esietendus Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastus "Meister ja Margarita" 17. oktoobril 2020. Burgtheaterit on nimetatud maailma üheks olulisemaks saksakeelseks teatriks.

Austria kriitikute poolt vaoshoitult, kuid toetavalt ­– näiteks kohalik ajaleht Kurier lõpetas arvustuse sõnadega "Tugev, pildirikas õhtu" – vastu võetud lavastusega olid eestlastest veel seotud liikumiskunstnik Jüri Nael ja muusikaline kujundaja Jakob Juhkam.

Tiit Ojasoo, Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo on praegu Peterburis, et lõpetada kevadel koroona tõttu ära jäänud "Julia" proove. Uus esietenduse aeg BDTs (Suures Draamateatris) on 10. oktoobril 2020. 

Allikas: Postimees
Toimetaja: Heili Sibrits